PlayStation zaleje graczy PC portami swoich najlepszych gier w 2024 roku. Co nadchodzi?

PlayStation zaleje graczy PC portali swoich najlepszych gier | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5

PlayStation wczoraj potwierdziło, że Ghost of Tsushima doczeka się wersji na PC. Insider, który “wyciekł” zapowiedź twierdzi, że jest więcej tytułów, które niebawem trafią na komputery.

Im więcej graczy może cieszyć się wspaniałą przygodą w danej grze wideo, tym lepiej. Gracze PC znajdują się w świetnej pozycji, bo jeszcze w 2024 roku mogą otrzymać co najmniej jeden upragniony port.

PlayStation i porty na PC w 2024 roku

O Ghost of Tsushima na PC mówiło się bardzo wiele. W końcu Sony zdecydowało się potwierdzić te plotki, jednoznacznie zapowiadając port gry. Szerzej przeczytacie o nim w tym artykule. Już wcześniej potwierdzono również istnienie PeCetowej wersji Until Dawn. No i jest też Horizon Forbidden West. Czy Sony kombinuje, aby wydać coś jeszcze, czy na razie to tyle?

Z oficjalnych wieści to koniec, ale na ratunek przychodzi insider Silknight, który poprawnie “wyciekł” GoT na PC tuż przed zapowiedzią. Jego zdaniem będzie też PeCetowa edycja The Last of Us Part II. Internauta uważa, że port jest “bardzo blisko”, co jednoznacznie sugeruje, że premiera i zapowiedź powinny odbyć się jeszcze w tym roku.

Tyle że kwestia The Last of Us Part II na PC to pewnik od początku, w końcu dostaliśmy remake pierwszej części. Co jednak z innymi tytułami Sony? Insider twierdzi, że “istnieje więcej niż jeden projekt związany z God of War, nawet poza Santa Monica Studio”. Oczywiście najpewniej dotyczy to kolejnej pełnoprawnej odsłony po Rangarok i być może jakiegoś spin-offu. Z drugiej strony “poza Santa Monica Studio” może tyczyć się także konwersji przeprowadzanej przez innych deweloperów. W tym wypadku możemy także spodziewać się debiutu God of War Ragnarok na PC. Też żadne zaskoczenie, w końcu “jedynka” okazała się wielkim hitem.

Wedle jeszcze wcześniejszych przecieków, gracze PC otrzymają swoją wersję Gran Turismo 7 oraz Demon’s Souls. Spodziewać się możemy zapewne również Spider-Mana 2, który niejako grywalny jest na komputerach już teraz.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie