Helldivers 2 jednak bez konta PSN. PlayStation posłuchało graczy

Helldivers 2
Newsy PC

Wszystko wskazuje na to, że niesławna saga z podłączaniem kont PlayStation Network do gry Helldivers 2 dobiegła końca. Po ogromnej burzy wywołanej decyzją Sony liczna społeczność graczy postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie. Ich głos okazał się mieć znaczenie, bo wydawca właśnie wycofał się z tego niezbyt popularnego pomysłu.

Helldivers 2 bez konta PSN. Gracze świętują wygraną

W ostatnich dniach gra Helldivers 2 stała się obiektem ogromnego zamieszania w branży gier. Jedna z najgłośniejszych i jednocześnie zaskakujących premier od momentu pojawienia się na rynku, przyciągała ogromne liczby graczy. Rozgrywka na PS5, a zwłaszcza na PC cieszyła się ogromną popularnością. Pojawił się jednak pewien problem — wydawca gry postanowił wprowadzić niejako zapowiadaną funkcję, wymagającą od graczy na PC łączenia swojego konta PlayStation Network.

To się fanom bardzo nie spodobało, zwłaszcza, że część z nich konta zakładać nie chciało, lub nie mogło. Helldivers 2 było bowiem dostępne w wielu państwach, w których usługa PSN nie działa. Decyzja Sony sprawiła, że gra przestała być dostępna w aż 177 państwach. To nie mogło spotkać się z inną reakcją, niż zmasowaną krytyką.

Doszło do tego, że tytuł był masowo zwracany przy pomocy opcji Steam, a także zbombardowano go masą negatywnych recenzji. Twórca gry postanowił przeprosić graczy i obiecał, że będzie stał w sprawie po ich stronie. Ostatecznie jednak decyzja nie jest zależna od niego, a od Sony — jako wydawcy tytułu. Finalnie jednak Japończycy również poszli po rozum do głowy i wysłuchali głosów graczy:

Decyzja cofnięta — ale niesmak pozostał.

Zobacz: Najlepsze telewizory do 6000 zł

Trzeba przyznać, że była to bodaj jedna z najtrudniejszych bitew, jaką fani produkcji musieli stoczyć od początku jej istnienia na rynku. Cieszy fakt, że się udało, a głos graczy był wyraźnie słyszalny. Niepokojącym pozostaje jednak fakt, że Sony zdecydowało się ostatecznie próbować wprowadzić tak dalece kontrowersyjny pomysł. Miejmy nadzieję, że w przyszłości podobne decyzje będą poddawane odpowiednim przemyśleniom i wydawcy będą z nich po prostu rezygnować.

Źródło: pcgamer.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie