PlayStation - kolaż grafik z gier

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

PlayStation jest w dobrej formie. Porównanie ocen pierwszych gier z PS4 i PS5

Gracze porównali oceny startowych katalogów gier na PlayStation 4 i 5. Nowa generacja Sony dostarczyła już sporo świetnych produkcji.

Jeśli spojrzymy na repertuar gier ekskluzywnych z początków życia PS4 i PS5, zauważymy, że Sony tym razem pokusiło się o większą liczbę nowych gier na start generacji. Ilość to jedno, ale jak jest z jakością? Jeden z graczy udostępnił na forum ResetEra porównanie ocen gier z serwisu Metacritic w formie grafiki.

Pierwsze gry ekskluzywne na PlayStation 5 zbierają dużo lepsze oceny względem tych z PS4. Najlepiej ocenianą produkcją jest remake Demon’s Souls, a na drugim miejscu uplasowało się równie dobre Ratchet & Clank: Rift Apart.

Taka rozbieżność zapewne wynika z faktu, że Sony bardzo chciało zaprezentować moc PS4 i osobiście mam wrażenie, że to właśnie grafika zagrała wtedy pierwsze skrzypce. Zarówno Knack jak i Killzone: Shadow Fall wyglądały ślicznie, ale nie imponowały rozgrywką. Wręcz przeciwnie – te tytuły były po prostu średnie.

W przypadku PS5 otrzymaliśmy zgoła inny zestaw. Pomińmy w nim jednak gry, które ukazały się też na PS4. Astro’s Playroom to benchmark kontrolera DualSense, który jest przy tym szalenie grywalny. Demon’s Souls i Returnal nie tylko wyglądają pięknie, ale też oferują wciągający gameplay. Z szeregu wyłamało się tylko przeciętne Destruction AllStars.

Oceny gier startowych na PlayStation 4 i 5
Źródło: ResetEra

Warto mieć na uwadze, że Sony mocno rozwinęło skrzydła w trakcie „panowania” PS4. Konsola sprzedawała się świetnie i pozwoliła firmie na rozwój. Zaowocowało to właśnie między innymi lepszymi grami. Pozostaje trzymać kciuki, że dalsza część generacji przyniesie nam równie dużo świetnych gier.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się