Wielki pokaz gier PlayStation tuż za rogiem? Sony szykuje odpowiedź dla Xboksa

State of Play oficjalnie. Data, gry, pokazy | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4 PS5 Switch

Zbliża się nowy PlayStation State of Play – twierdzą insiderzy. Informacje nie są więc oficjalne, ale brzmią bardzo wiarygodnie. Kiedy możliwy pokaz?

Wczoraj stała się rzecz oczekiwana przez fanów Microsoftu i posiadaczy Xboksów na całym świecie. Gigant z Redmon zapowiedział pierwszy pokaz Xbox Developer Direct, który ma pokazać nowe tytuły, w tym te nadchodzące w bieżącym roku. Potwierdzono grę Indiana Jones od MachineGames, Awoved oraz Hellblade II i nie tylko. Sytuacja cieszy, bo jak na razie plan na 2024 rok wygląda blado w porównaniu z tym, co miało miejsce w 2023.

Niemniej fani PlayStation i Nintendo zastanawiają się nad odpowiedzią tych właśnie firm. Na szczęście ich oczekiwania mogą zostać spełnione, a tak przynajmniej twierdzi wiarygodny insider Jeff Grubb. W jednym z ostatnich odcinków Giant Bombcast stwierdził, że Sony szykuje nowe State of Play z pokazem nadchodzących gier. Wydarzenie ma odbyć się wcześniej, niż myślimy, w ciągu „kilku następnych tygodni”.

Do tego Nintendo szykuje swojego Directa. Kiedy? Zdaniem Grubba zapewne wtedy, kiedy zazwyczaj ma on miejsce, czyli gdzieś w lutym. Na razie nie znamy szczegółowych planów obydwu korporacji. Fani Nintendo nie mogą doczekać się jakichkolwiek informacji o nowym Metroid Prime. Z kolei PlayStation milczy, co może zastanawiać, skoro w tym roku skupiają się na grach third-party. Na State of Play zapewne zobaczymy Rise of the Ronin, Final Fantasy VII Rebirth, Silent Hill 2 Remake i, być może, jakieś nowe zapowiedzi. Wydarzenie od Sony ostatni raz miało miejsce we wrześniu 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie