5 argumentów za tym, że PlayStation zorganizuje latem pokaz nowych gier

PlayStation - pokaz gier
Newsy PS4 PS5

PlayStation nadal ma sporo do pokazania, a jednak wstrzymuje się z zapowiedzią swojej konferencji. Stawiam, że niedługo się to zmieni i wkrótce firma ogłosi prezentację gier, która odbędzie się jeszcze latem, a nie (jak zazwyczaj) jesienią – mam na to kilka argumentów.

Po pierwsze, Sony nie przedstawiło żadnych konkretnych planów na drugą połowę bieżącego roku. Z potwierdzonych tegorocznych premier możemy wymienić God of War Ragnarok i… to w zasadzie tyle. Jasne, w międzyczasie mamy doczekać się debiutu paru konsolowych tytułów ekskluzywnych, jak na przykład Forspoken, ale nie wiadomo nic na temat kolejnych gier od PS Studios, których podobno powstaje całkiem sporo.

PlayStation planuje też wydać do marca przyszłego roku dwie niezapowiedziane gry-usługi. Zakładając, że przynajmniej jedna ukaże się jeszcze w tym roku, wydawca powinien ogłosić ją latem, aby mieć odpowiednio dużo czasu na marketing. Oczywiście Sony może zapowiedzieć grę wpisem na blogu lub publikacją zwiastuna, ale gry od PS Studios zazwyczaj zapowiadane są jednak na większych prezentacjach.

Nie tylko same nowe gry potrzebują miejsca, w którym mogłyby zostać zapowiedziane. Warto dodać, że Sony najpewniej przygotowuje również kolejne porty na PC. Wcześniejsze konwersje zapowiadano co prawda w mniej pompatyczny sposób, ale PlayStation jest coraz bardziej zaangażowane w ekspansję na rynek PC, więc zmiana nastawienia do zapowiedzi nie byłaby niczym dziwnym.

Jest też kwestia PS VR2, o którym wiemy już całkiem sporo. Choć przypuszczam, że wirtualna rzeczywistość od Sony dostanie raczej osobną konferencję, a nie zostanie wepchnięta do większego gier na PS4 i PS5, spodziewam się, że i tak pojawi się w jakiejś formie na prezentacji gier zmierzających na główne platformy Sony.

Na koniec opinie osób, które wiedzą więcej, niż przeciętni gracze. Informator Tom Henderson wskazuje, że Sony przeprowadzi pokaz gier mniej więcej wtedy, kiedy zrobią to inni duzi wydawcy, a więc w czerwcu lub lipcu. Z kolei dziennikarz i insider Jeff Grubb uważa, że albo faktycznie doczekamy się konferencji w czerwcu, albo będzie trzeba poczekać aż do września. Dwa wiarygodne źródła sugerują więc, że letnia konferencja jest jak najbardziej możliwa.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie