Albo ktoś w PlayStation się przeliczył, albo czeka nas zalew portów na PC

Horizon Forbidden West vs Days Gone 2
Newsy PC

PlayStation przewiduje, że zarobi bardzo dużo pieniędzy na PC w ciągu nadchodzących miesięcy. Być może pomogą kolejne porty hitów z konsol.

W zeszłym roku finansowym firma zarobiła 80 milionów dolarów dzięki swoim grom wydanym na PC. Teraz Sony przewiduje, że do końca bieżącego roku finansowego zarobi w tym sektorze aż 300 milionów dolarów (nie uwzględniając przychodów z Destiny 2).

Do marca bieżącego roku na PC trafiło już całkiem sporo produkcji od Sony, w tym Days Gone, God of War i Horizon Zero Dawn. W drodze jest też Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei, w które mamy zagrać już w czerwcu. Czy wszystkie te porty zdołają wygenerować 300 milionów dolarów? Możliwe, ale moim zdaniem nie jest to na tyle prawdopodobne, aby Sony mogło wysnuć tak śmiałą tezę.

Wiele wskazuje więc na to, że PlayStation planuje wydać kolejne porty na PC w ciągu najbliższych miesięcy. Przecieki wskazują, że w drodze jest konwersja Sackboy: A Big Adventure i najpewniej nie jest to jedyna PeCetowa produkcja, którą może szykować Sony. Na konkretne zapowiedzi trzeba jednak zaczekać.

Przypominam, że Sony już wcześniej potwierdziło swoje ambitne plany co do ekspansji na rynek PC. Firma stworzyła własną markę wydawniczą celującą w komputery osobiste, a także przejęła studio specjalizujące się w PeCetowych konwersjach. Przeniesienie kolejnych hitów na komputery jest jedynie kwestią czasu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie