PS5 PlayStation Studios

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

PlayStation najwyraźniej planuje spore zakupy. Tak sugeruje oferta pracy

PlayStation poszukuje speca od przejęć i fuzji. Niewykluczone, że firma planuje spore zakupy w nadchodzących miesiącach lub latach.

W serwisie LinkedIn pojawiła się bardzo ciekawa oferta pracy w PlayStation. Firma poszukuje dyrektora ds. fuzji i przejęć w sektorze HR. Osoba na rzeczonym stanowisku miałaby zająć się chociażby dbaniem o pozytywny przebieg przejęć zespołów deweloperów i współpracą z powiązanymi z HR działami.

Osoba ta będzie ściśle współpracować z zespołami ds. rozwoju korporacyjnego i finansów (fuzje i przejęcia), partnerami biznesowymi HR, zespołem ds. prawa pracy oraz wielozadaniowymi zespołami HR w celu prowadzenia różnorodnych projektów operacyjnych, procesów, systemów i spraw w ramach procesu integracji ludzi.

Fragment oferty pracy zamieszczonej na LinkedIn

Rzecz jasna nie musi to od razu oznaczać, że ma Sony na oku parę studiów, które chce jak najszybciej przejąć. Mimo to, dość oczywiste jest, że wydawca nie będzie unikał nabywania kolejnych deweloperów. Od wielu miesięcy w sieci krążą plotki o ewentualnym przejęciu Housemarque i Bluepoint Games, które współpracują z Sony od dawna, ale wciąż nie są częścią PS Studios.

Co więcej, Jim Ryan sam stwierdził, że PlayStation 5 otrzyma najwięcej gier ekskluzywnych w historii całej marki. Jeśli obietnica ma mieć szansę na spełnienie, Sony musi albo znacznie rozwinąć swoje studia, albo nabyć nowe. W grę wchodzą też rzecz jasna umowy gwarantujące czasową i pełną ekskluzywność wybranych produkcji third-party.

Na razie nie mamy żadnych oficjalnych informacji na temat studia, które ewentualnie mogłoby przejść pod skrzydła Sony. Firma od dawna rozgląda się za możliwościami kupna zespołów. Jeśli jakaś umowa dojdzie do skutku, z pewnością szybko się o tym dowiemy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się