PlayStation szykuje grę, która trochę przypomina w zamyśle hity Ubisoftu i Bungie

PlayStation - pokaz gier
Newsy PS5

PlayStation przygotowuje w tajemnicy wiele gier i nie spieszy się z ich zapowiedzeniem. Rąbek tajemnicy udaje się jednak uchylać dzięki ofertom pracy i tak też jest tym razem.

Propozycje pracy w londyńskim studiu Sony ujawniają ciekawe informacje o kolejnym projekcie zespołu. To sieciowa gra-usługa tworzona w ramach zupełnie nowego IP, która ma rozwijać się latami. Deweloperzy przygotowują pierwszą kampanię, która ma wprowadzić graczy w świat przedstawiony, a następnie gra ma zyskiwać nową zawartość zarówno na polu rozgrywki, jak i historii świata przedstawionego. Tytuł pożycza więc sobie model, który zainicjowały starsze MMORPG i mocno spopularyzowały takie produkcje jak Destiny i The Division.

W nieogłoszonej jeszcze grze mają pojawić się też zadania główne oraz poboczne. Nie będzie to więc tytuł liniowy, co nie jest raczej zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że mówimy tu o grze-usłudze.

Na modelu rozwoju i założeniach rozgrywki podobieństwa nowej gry London Studio do hitów Bungie i Ubisoftu się kończą. Produkcja ma zaprezentować świat fantasy, w którym ogromną rolę gra magia. Oferta pracy dla Narrative Designera zawiera też informację o „świetnej rozgrywce” i „fascynującej budowie świata fantasy”.

Warto przypomnieć, że Sony niedawno przyznało, iż uczy się od Bungie w kwestii produkcji gier-usług. Przejęcie firmy ma posłużyć właśnie między innymi wymianie doświadczenia między deweloperami, na czym mają zyskać produkcje live-service od PlayStation – PS Studios szykują dziesięć takich pozycji.

Nieco dziwić może dobór zespołu do takiego projektu. London Studio przygotowało do tej pory tytuły przeznaczone na PS VR i kilka pobocznych projektów – oddział nie ma doświadczenia w produkcji gier-usług. Studio prowadzi jednak od dłuższego czasu szeroko zakrojoną rekrutację, więc nie przejmowałbym się zbytnio jego dotychczasowym, nieco odmiennym od nowego projektu portfolio.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie