PlayStation Showcase 2021 - gry

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

PlayStation potwierdza, nad iloma grami pracuje. Prawie połowa to zupełnie nowe marki

Szef PlayStation Studios zdradził, ile produkcji przygotowują studia Sony. Wygląda na to, że gracze z PS5 nie będą mieli czasu na nudę w nadchodzących latach.

Niedawno Jim Ryan stwierdził, że PS5 otrzyma najwięcej gier w historii wszystkich konsol od Sony. Wielkie słowa szefa growego oddziału firmy mogły napawać optymizmem, ale można je też było brać ze sporym przymrużeniem oka. Niemniej teraz widać, że niebiescy faktycznie szykują się do wydania całej masy produkcji.

Szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, potwierdził w rozmowie z Wired, że studia Sony szykują wiele produkcji. Według niego, PS Studios tworzą aktualnie aż 25 produkcji na PS5. Co więcej prawie połowa z nich to zupełnie nowe marki, których wcześniej nie widzieliśmy. Nie chodzi tu jednak o tylko o gigantyczne produkcje.

Hulst bardzo pochwalił różnorodność szykowanych tytułów. Stwierdził, że są to bardzo różne twory z często zupełnie innych regionów świata. Dodatkowo niektóre z nich przynależą do mniejszych, niszowych gatunków. Najwyraźniej wydawca chce się pozbyć łatki platformy dla trzecioosobowych gier akcji, jaką zyskało PS4 w trakcie poprzedniej generacji.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeśli w produkcji faktycznie znajduje się tyle gier, o znacznej większości z nich nic nie wiemy. Wiadomo jednak, że nad nowymi markami pracują takie studia jak chociażby Bend, Santa Monica czy London Studio. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

O ile o sporej części tych projektów nie usłyszymy przez najbliższe miesiące, możemy być pewni, że PlayStation nie da się nudzić swoim graczom. Pozostaje czekać na pierwsze, większe zapowiedzi.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się