PlayStation Direct wreszcie w Europie. Gracze kupią PS5 bezpośrednio od producenta

PS5 i PS4 ze wsparciem dla Discorda coraz bliżej, lecz jest jedno
PS4 PS5

PlayStation Direct oficjalnie stało się dostępne w pierwszym europejskim państwie. Wkrótce dołączą do niego kolejne. Dzięki niemu kupimy PS5 z pierwszej ręki.

PS5 i to od samego producenta? Gracze na Starym Kontynencie trochę na to czekali.

PlayStation Direct w Europie

PSDirect to usługa Sony, która swoje początki ma w Stanach Zjednoczonych i okazała się tam wielkim hitem. Dlatego też nie dziwi, że Japończycy chcą rozszerzyć działalność oficjalnego sklepu również na więcej państw. Polacy jednak będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Niemieckie konto PlayStation na Twitterze pochwaliło się świetną informacją dla tamtejszych graczy. Dzięki temu wiemy, że w tamtym kraju wystartował oficjalny sklep PlayStation Direct.

Sklep http://direct.playstation.com wkracza do Europy, rozpoczynając od dzisiejszej oficjalnej premiery w Niemczech. Wielka Brytania, Francja, Belgia, Holandia i Luksemburg wkrótce dołączą. Zapraszamy do sklepu po więcej informacji!

PlayStationDE

Problem w tym, że nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat usługi w Polsce. Być może jednak nie będziemy musieli wcale tak długo czekać, a przynajmniej mamy taką nadzieję.

Wedle danych Sony, PSDirect odpowiada za około 15 proc. przychodów korporacji. Jest to naprawdę dużo, tym bardziej że w roku fiskalnym 2020 wygenerował zysk na poziomie 20 mln dolarów.

Co jednak daje nam PSDirect? Dzięki usłudze gracze mogą zaopatrzyć się w sprzęt, gry wideo, a nawet konsole bezpośrednio od producenta. W ten sposób postanowiono wyeliminować (przynajmniej częściowo) problemy z dostępnością PS5.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie