PlayStation inwestuje w swoje studia. Firma skupi się na wydawaniu gier na „wiele platform”

Logo PlayStation Studios na tle pieniędzy
Newsy PC PS4 PS5

PlayStation mimochodem przyznało, że w przyszłości możemy oczekiwać kolejnych gier od PS Studios na PC. Zwiększono również budżety.

PlayStation może i radzi sobie świetnie, ale wciąż nie spełnia pokładanych nadziei. Konsola PS5 sprzedała się nieco gorzej, niż zakładano, a z usługi PS Plus widoczny jest odpływ użytkowników. Wszystko to jednak może niebawem się zmienić – Sony obiecuje zwiększenie produkcji „piątek”. Do tego już w czerwcu startuje zupełnie nowy wariant PS Plusa!

Z pewnością jednak Sony nie może narzekać na brak zainteresowania ich grami ekskluzywnymi. Tytuły jak Horizon Forbidden West czy Ghost of Tsushima zdobyły rzesze fanów i świetne recenzje w mediach. Do tego ekspansja na rynek PeCetów również przynosi spore zyski. Logicznym byłoby więc kontynuowanie tej tradycji.

Na niedawnym spotkaniu finansowym poruszono temat zwiększenia budżetu na gry first-party. Studia Sony mogą więc liczyć na dodatkowy budżet. W teorii powinno to przełożyć się na lepszą jakość, a co za tym idzie – większe zyski. Inwestowanie pieniędzy w celu zarobienia pieniędzy ma sporo sensu, zwłaszcza w przypadku PlayStation.

Planujemy zwiększyć wydatki na rozwój oprogramowania w celu wzmocnienia gier first-party w naszych istniejących studiach o około 40 mld jenów [około 308 mln dolarów – dop. red.]. W przyszłości zamierzamy rozwijać działalność związaną z grami, wzmacniając nasze oprogramowanie first-party i wprowadzając je na wiele platform.

– przyznało Sony

Ekspansja na „wiele platform” nie jest niczym zaskakującym i stanowi kolejny dowód na wydawanie jeszcze większej ilości gier od Sony na PC. Oczywiście niekoniecznie tylko o to może tu chodzić. Równie dobrze PlayStation może rozwinąć segment produkcji mobilnych. Sam raczej wyczekuję premiery wielkich hitów pokroju GoW Ragnarok czy Horizon Forbidden West na komputery osobiste i nie zdziwiłbym się, gdyby w ciągu paru lat tak właśnie się stało.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie