Spadek liczby użytkowników PS Plus. Sony jest pewne, że nowa wersja będzie hitem

PS Plus na PC - niektóre gry nie działają, a inne zniknęły z usługi
Newsy PS4 PS5

Sony nie martwi się spadkiem subskrybentów PS Plus. Ich zdaniem nowa wersja usługi ma być sporym hitem i skutecznie zachęci do siebie kolejnych graczy.

Sony przedstawiło niedawno najnowsze sprawozdanie finansowe za poprzedni kwartał. Czytamy w nim, że firma radzi sobie nieźle, ale mogło być znacznie lepiej. Konsola PS5 sprzedaje się gorzej, niż zakładano (także przez niską podaż). Na szczęście sytuacja ma zmierzać ku lepszemu. Podobno.

Wiemy, że zanotowano również niewielki spadek użytkowników PS Plus. Flagowa usługa subskrypcyjna Sony od pewnego czasu musi radzić sobie ze sporym naciskiem graczy, którzy oczekują lepszych i ciekawszych gier. Do końca poprzedniego kwartału (marca 2022 roku) zanotowano łączną liczbę 47,4 mln użytkowników usługi. Stanowi to spadek względem poprzedniego okresu fiskalnego (do grudnia 2021) o 0,6 mln i o 0,2 mln rok do roku.

To zaledwie drugi raz w ciągu ostatnich ośmiu lat, gdy usługa notuje spadki użytkowników. Pierwszy raz o problemach donoszono w pierwszym kwartale 2021 roku. Sony potwierdza również spadek aktywnych użytkowników – w marcu 2022 roku ich liczba wynosiła 106 mln. To o 5 mln mniej względem poprzedniego kwartału i o 3 mln rok do roku. Powód? Nie można nic zakładać, ale zapewne sporą zasługę w tym mają udostępnianie co miesiąc za darmo gry. Gracze od dawna narzekają, iż nie są to najbardziej atrakcyjne pozycje.

Mniej graczy PS Plus, ale spokojnie, Sony ma na to sposób

Sam dyrektor finansowy spółki, Hikori Totoki, podkreślił, iż większa liczba użytkowników Plusa w poprzednim roku fiskalnym wynikała przede wszystkim z sytuacji pandemicznej. Gracze grali więcej i chętniej sięgali po dodatkowe możliwości jak właśnie Plus. Totoki nie uważa, że należy martwić się liczbami.

Z nową wersją [PS Plusa] wystartujemy w czerwcu w sposób rozłożony w czasie i chcielibyśmy, aby to stabilnie rosło i było wspierane przez użytkowników. Chciałbym, abyście razem ze mną mieli co do tego wielkie oczekiwania.

– podkreśla cytowany przez VGC Hikori Totoki

CFO jest zdania, że nowa wersja usługi ma znacznie pomóc w ostatnim odpływie użytkowników. Jego zdaniem „odświeżony” Plus może okazać się sporym hitem i zachęcić do siebie znaczną liczbę graczy na PlayStation.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie