Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

PlayStation 5 i nowy Xbox – premiera w 2020 roku. 10,7 teraflopów mocy

Różnica pomiędzy obecną a nadchodzącą generacją konsol będzie ogromna. PlayStation 5 i nowy Xbox zaoferują naprawdę niezłą jakość.

Jason Schreier, jeden z dziennikarzy redakcji Kotaku, przekazał że ma dobrze poinformowane źródła dotyczące PlayStation 5 i nowego Xboxa. Według niego, sprzęt ten ukaże się już w przyszłym roku. Co więcej, podkreśla on, że zarówno Sony jak i Microsoft celują w 10,7 teraflopów mocy, gdzie dla porównania PS4 Pro ma 4,2 teraflopa, a Xbox One X 6 teraflopów.

To oznacza spory skok wydajności, ale warto podkreślić, że dalsza specyfikacja konsol nie jest znana. Również to co przekazuje dziennikarz serwisu Kotaku nie musi się sprawdzić, chociaż z drugiej strony Schreier był już wielokrotnie źródłem dobrych informacji z branży, które znalazły potwierdzenie.

Jak podaje Schreier, tylko nieliczni producenci gier znają specyfikacje nowych sprzętów. Wszystko oczywiście związane z tym, że zarówno Microsoft jak i Sony nie chcą aby doszło do wycieku informacji. Zapewne poszczególni pracownicy dużych firm, którzy już pracują nad grami dla PlayStation 5 i nowego Xboxa, podpisali stosowne dokumenty NDA.

Pomimo niepotwierdzonych informacji o wysłaniu deweloperskich wersji sprzętu do twórców, liczba osób zaznajomionych z kolejną generacją wciąż jest bardzo ograniczona – twierdzi dziennikarz Kotaku.

Oczywiście w tej sytuacji jest to zrozumiałe podejście. Z drugiej strony, skoro tylko nieliczne zespoły znają specyfikacje sprzętów, nie mamy co liczyć na wysyp wielu startowych tytułów.

PS5 i nowy Xbox – premiera w 2020 roku

Ciekawe natomiast jest to, że po raz kolejny dostajemy informację o premierze PlayStation 5 oraz nowego Xboxa związaną z przyszłym rokiem. To zapewne bardzo dobra wiadomość dla graczy. E3 2019 może rozwiać wiele wątpliwości, przynajmniej jeśli chodzi o konsolę Microsoftu. Sony zapewne pokaże swój sprzęt w trakcie własnego wydarzenia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%