PlayStation 5 PG

PlayStation 5 nieprędko pojawi się w sklepach. Do końca roku sprzętu może nie być

4 komentarze

Nie mamy dobrych wieści dla osób, które chcą niedługo zaopatrzyć się w nową konsolę Sony. Tragiczna dostępność PlayStation 5 może utrzymywać się bardzo długo.

O dostępności nowej generacji konsol mówi się właściwie ciągle i niestety nie są to słowa zbyt przychylne. Nie ma co ukrywać – PS5 i Xbox Series ciężko dostać w normalnej cenie i bez ścigania się z konkurentami w postaci resellerów i równie niecierpliwych graczy.

Niedawne ogłoszenia Sony i Microsoftu nie napawają optymizmem. Obie firmy twierdzą, że na większe dostawy trochę sobie poczekamy, a dodatkowo AMD poinformowało, że braki na półkach sklepowych potrwają przynajmniej do połowy roku.

Na tym jednak nie koniec. Bloomberg donosi, że dostępność konsol „ulegnie pogorszeniu, zanim zdąży się poprawić”. Źródła portalu twierdzą, że problemy mogą potrwać nawet do zimy tego roku.

Głównym źródłem braku konsol jest przede wszystkim nieduża ilość podzespołów. Apple i Huawei podobno zabezpieczyły ogromną ilość części, aby przygotować się na sankcje nakładane przez USA. Ma to bezpośredni wpływ na ilość komponentów, które mogą kupić Sony i Microsoft.

Przewidywania nie są więc zbyt optymistyczne. Dostępność PlayStation 5 i Xboxów Series może być kiepska przez wiele miesięcy i chyba musimy się na to powoli przygotowywać. Na ten moment trzeba jeszcze poczekać na kolejne ogłoszenia producentów.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się