Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

PlayStation 5 – cena i data premiery PS5 ujawnione!

Sony ujawniło ceny dwóch wersji PlayStation 5. Na PlayStation Showcase podano także datę premiery nowej konsoli PS5 od Japończyków.

Nie mogło być inaczej. Sony długo zwlekało z ujawnieniem ceny swojej nowej konsoli, ale w końcu się doczekaliśmy. PlayStation Showcase obfitowało w naprawdę dobre prezentacje, jednak to właśnie wyjawienie cen i podanie oficjalnej daty premiery było wydarzeniem wieczoru.

PlayStation 5 w wersji standardowej kosztować będzie 499 dolarów, a za wariant bez odtwarzacza blu-ray zapłacimy 399 dolarów. Tańszy wariant konsoli Japończyków jest więc wciąż droższy od konkurencyjnego Xbox Series S.

PlayStation 5 cena w Polsce

Cena w Polsce PS5 została ustalona na 2299 złotych jeśli chodzi o wersję z odtwarzaczem i 1849 zł za wersję bed blu-ray. Dla przykładu, Xbox Series X jest tańsze od PlayStation 5 i kosztuje 2249 zł (oferta przedsprzedaży na oficjalnej stronie Microsoftu). Natomiast jeszcze większa różnica jest kiedy spojrzymy na Xbox Series S. Microsoft wycenił model bez napędu na płyty na 1349 zł, więc aż o 500 zł mniej niż konkurencyjny model Sony.

PlayStation data premiery

Obydwie wersje konsoli pojawią się w polskich sklepach 19 listopada, a tydzień wcześniej będzie można je dostać w poszczególnych, innych krajach, m.in. w USA, Nowej Zelandii czy Japonii.

Sony kazało graczom trochę czekać na swoje bądź co bądź decydujące ogłoszenie, jednak chyba było warto. Potencjalni kupujący mogą od teraz dokładnie przemyśleć wybór preferowanej konsoli i czekać na więcej informacji odnośnie interesujących ich gier.

Na konferencji PlayStation Showcase pojawiły się zapowiedzi chociażby Final Fantasy XVI i Hogwart’s Legacy, które z pewnością przekonają kolejnych graczy do platformy Japończyków.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się