PlayStation 5 – cena i data premiery PS5 ujawnione!

Sony ujawniło ceny dwóch wersji PlayStation 5. Na PlayStation Showcase podano także datę premiery nowej konsoli PS5 od Japończyków.

Nie mogło być inaczej. Sony długo zwlekało z ujawnieniem ceny swojej nowej konsoli, ale w końcu się doczekaliśmy. PlayStation Showcase obfitowało w naprawdę dobre prezentacje, jednak to właśnie wyjawienie cen i podanie oficjalnej daty premiery było wydarzeniem wieczoru.

PlayStation 5 w wersji standardowej kosztować będzie 499 dolarów, a za wariant bez odtwarzacza blu-ray zapłacimy 399 dolarów. Tańszy wariant konsoli Japończyków jest więc wciąż droższy od konkurencyjnego Xbox Series S.

PlayStation 5 cena w Polsce

Cena w Polsce PS5 została ustalona na 2299 złotych jeśli chodzi o wersję z odtwarzaczem i 1849 zł za wersję bed blu-ray. Dla przykładu, Xbox Series X jest tańsze od PlayStation 5 i kosztuje 2249 zł (oferta przedsprzedaży na oficjalnej stronie Microsoftu). Natomiast jeszcze większa różnica jest kiedy spojrzymy na Xbox Series S. Microsoft wycenił model bez napędu na płyty na 1349 zł, więc aż o 500 zł mniej niż konkurencyjny model Sony.

PlayStation data premiery

Obydwie wersje konsoli pojawią się w polskich sklepach 19 listopada, a tydzień wcześniej będzie można je dostać w poszczególnych, innych krajach, m.in. w USA, Nowej Zelandii czy Japonii.

Sony kazało graczom trochę czekać na swoje bądź co bądź decydujące ogłoszenie, jednak chyba było warto. Potencjalni kupujący mogą od teraz dokładnie przemyśleć wybór preferowanej konsoli i czekać na więcej informacji odnośnie interesujących ich gier.

Na konferencji PlayStation Showcase pojawiły się zapowiedzi chociażby Final Fantasy XVI i Hogwart’s Legacy, które z pewnością przekonają kolejnych graczy do platformy Japończyków.

1 (KOMENTARZ) w “PlayStation 5 – cena i data premiery PS5 ujawnione!

  • 16 września 2020 at 23:49
    Permalink

    W końcu! Biorę na premierę – trudno, przeboleje jak nie będzie za dużo gier 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: