Final Fantasy XVI – zobacz fenomenalny trailer nowej odsłony serii

Konferencję PlayStation Showcase otworzył świetny trailer Final Fantasy XVI. Gra wraca do klimatów typowej fantastyki, co z pewnością ucieszy wielu fanów serii.

Plotki okazały się prawdziwe. Sony postanowiło rozpocząć PlayStation Showcase z pełną mocą i zaprezentowało trailer Final Fantasy XVI.

Seria wraca do klimatu fantastyki i widać, że Final Fantasy XVI skręca w stronę nieco bardziej mrocznej i brutalnej stylistyki względem swojego poprzednika.

Trzeba przyznać, że zwiastun naprawdę robi wrażenie i z pewnością pobudzi ekscytację nie tylko w fanach marki, ale też graczy, którzy z serią Final Fantasy mieli nie po drodze. Sam wcześniej nie miałem większej styczności z tymi konkretnymi dziełami Square Enix, ale tym razem jestem bardzo zaintrygowany.

W materiale pokazano kilka zapewne ważnych dla fabuły postaci, szereg ładnych wstawek filmowych i kilka efektownych urywków rozgrywki. Nieco gorzej wypadła oprawa graficzna, która delikatnie mówiąc nie prezentuje pełnego potencjału mocy konsoli.

Warto wspomnieć, że gra ma być ekskluzywna dla konsol PlayStation, czyli istnieje bardzo duża szansa na to, że tytuł ukaże się również na PS4.

Twórcy nie zdecydowali się na ujawnienie daty premiery Final Fantasy XVI, więc na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jeśli gra faktycznie ukaże się również na obecnej generacji, to ukazanie się gry na rynku jest kwestią jedynie kilku miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: