PlayStation 5 poziomo
0 komentarzy

Niebezpieczny ekran udostępniania. PS5 z błędem po nowej aktualizacji

Wraz z nową aktualizacją do PlayStation 5 pojawił się błąd, który crashuje konsolę podczas udostępniania ekranu przez znajomego.

Trzy dni temu pisaliśmy o nowej łatce, która trafiła na PlayStation 5. Dzięki niej wprowadzono m.in. obsługę 3D Audio, a także wsparcie dla dodatkowych dysków SSD M2. Niestety wraz z nią pojawił się błąd, który powoduje problemy z konsolą. Awaria pojawia się wyłącznie podczas udostępniania ekranu znajomego w trybie Imprezy. System się zawiesza, a gracze nie są w stanie wyłączyć konsoli, ponieważ zapętla się ekran 'Wyłączania’.

Błąd na PlayStation 5 pojawia się po wykonaniu następujących czynności:

  1. Rozpoczynasz grę i tworzysz Imprezę ze znajomym;
  2. Dołączasz do ekranu udostępnionego przez znajomego i włączasz pełen ekran;
  3. Po chwili ekran udostępniania oraz czat głosowy ulegają awarii i zawieszają się;
  4. Próbując ponownie dołączyć do imprezy, również wyskakuje błąd. Jeśli spróbujesz wyłączyć konsolę za pomocą opcji „Zasilanie” na dashboardzie, PlayStation 5 pozostanie na ekranie 'Wyłączania’.

O problemie zakomunikowali użytkownicy z Reddita. Twierdzą, że błąd pojawia się tylko na PS5, które zostały zaktualizowane łatką 21.02-04.00.00.42-00. Nie mamy żadnych informacji od zespołu PlayStation, jednak możemy być raczej pewni, że niebawem zajmą się sprawą. Powinniśmy dostać hotfixa, który naprawi występujący problem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się