PlayStation 4,5 w oczach byłego szefa BioWare. “Szaleństwo i irytacja”

Dlaczego Greg Zeschuk nie pochwala pomysłu mocniejszych wersji konsol w połowie generacji?

Założyciel studia BioWare nie ukrywa, że jeśli plotki o PlayStation 4,5 (zwanym również PS4K) okażą się prawdziwe, może to spowodować sporo problemów.

Greg Zeschuk przyznał w rozmowie z serwisem GameSpot, że największym plusem konsol z punktu dewelopera jest właśnie zamknięta i niezmienna struktura sprzętu. Zmiana takiego stanu rzeczy w połowie generacji jest według niego szaleństwem. – Takie postępowanie spowoduje tylko ogromny ból d…, podważając główne założenia konsol – mówi Zeschuk nie przebierając w słowach.

Według niego, jeśli na rynku będą funkcjonowały dwa modele tej samej konsoli o różnej mocy, to deweloperzy będą musieli skupiać się na obu, a to może nie wyjść grom na dobre.

Na koniec były szef BioWare wspomina o samej irytacji posiadaczy obecnego modelu PS4, którzy niekoniecznie przyjmą PlayStation 4,5 z szerokim uśmiechem na twarzy.

A co Wy o tym wszystkim myślicie? Sądzicie, że mocniejsza czwórka rzeczywiście pojawi się na rynku i jest dobrym pomysłem? Podkreślamy, że Sony niczego oficjalnie nie potwierdziło.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: