PlayStation 4 i wsteczna kompatybilność. Sony tłumaczy, dlaczego jej nie dostaniemy

Podczas targów E3 Microsoft zaskoczył nas informacją o nowej funkcji Xboksa One. PS4 podobnej nie dostanie, ponieważ…

Jim Ryan, szef europejskiego oddziału Sony, wyjaśnia na łamach serwisu MCV, że producent PlayStation 4 nie odpowie na posunięcie konkurencji i ani myśli dawać swojej konsoli opcji wstecznej kompatybilności.


Na taki krok zdecydował się Microsoft ogłaszając, że już w te wakacje Xbox One pozwoli odpalać gry z X360. Według Ryan’a amerykanie postępują słusznie oraz logicznie, jeśli chcą, by użytkownicy Xboksa 360 przenieśli się na Xboksa One.

Szef europejskiego oddziału Sony zdaje się sugerować, że z tą wsteczną kompatybilnością Microsoftu może nie być jednak tak różowo, jak się wszystkim wydaje. – Zapowiedź tej funkcji była bardzo skomplikowana i nie jestem pewien, czy w pełni wszystko zrozumiałem. Podejrzewam, że może być jeszcze kilka zwrotów akcji w tej historii. Zobaczymy jeszcze, jak z tym będzie – mówi Jim Ryan.

Tłumaczy, że Sony obrało inną ścieżkę i obecnie stara się zrealizować obietnice, które złożono graczom po premierze PlayStation 4. Chodzi m.in. o rozwój SharePlay oraz funkcję wstrzymania rozgrywki.

Każdy producent konsoli musi podjąć decyzję. My podjęliśmy taką, a konkurencja inną. Ich wybór jest całkowicie słuszny, tak samo jak nasz. Mamy doświadczenie ze wsteczna kompatybilnością. Wczesny model PlayStation 3 był kompatybilny z PlayStation 2. To jest bardzo pożądana funkcja, lecz tak naprawdę niewielu z niej korzysta – twierdzi Jim Ryan.

Jakby była, to byście korzystali?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

118 Shares
Share118
+1
Tweet