PlayStation 2 Portable – fan stworzył świetnego handhelda

PlayStation 2 Portable – fan stworzył świetnego handhelda
Newsy PS Vita

Jeden z użytkowników forum Reddit pochwalił się końcowym efektem swojej pracy, którą rozpoczął w 2013 roku. Poznajcie PIS2.

PlayStation 2 wciąż żyje i to nie tylko w naszych sercach jako wspomnienie, lecz jako sprzęt nadal wiernie służący wielu graczom z całego świata. Konsola ma oddanych fanów, ogromną bibliotekę tytułów, a do tego nie trzeba wydawać grubej kasy, by zaopatrzyć się w porządne gry (choć oczywiście są droższe, unikatowe egzemplarze). A gdyby tak pograć na PS2 przenośnie? Na taki pomysł wpadł użytkownik Reddita skrywający się za pseudonimem u/darkwingmod, który postawił sobie ten ambitny cel już w 2013 roku i dopiero teraz udało mu się go zrealizować.

PlayStation 2 Portable – PIS2

Poniżej znajdziecie filmik przedstawiający PIS2, czyli PlayStation 2 w formie handhelda. Kto chce poznać kulisy powstawania sprzętu, niech zerknie na tę stronę. Konsola powstała na bazie minikomputera Raspberry Pi 2, a całość działa nie na zasadzie emulacji, lecz poprzez streaming gier z serwera SMB do konsoli.

Handheld posiada dwa wejścia na karty pamięci, z tym że jedno z nich zostało schowane we wnętrzu konstrukcji i wpięta jest w niego memorka z oprogramowaniem Free MCbootem. Tutaj nie służy ono do odpalania piratów, lecz do obsługi przesyłu gier z serwera SMB.

Konsolę można ładować zwykłym przewodem od PS2, a pełna bateria wystarcza na około 90 minut zabawy. Zerknijcie na prezentację:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie