Jak widać, wielu graczy nadal nie zna prostego triku z PlayStation 2

PlayStation 2 - konsola
Newsy PS2

Ponoć było o tym w instrukcji. Ponoć, ponieważ instrukcję PlayStation 2 mało kto przeczytał. Choć wiedziałem o tym prostym tricku z PlayStation 2 od dawna, wygląda na to, że jest spora grupa graczy, którzy nie mieli o tym pojęcia.

Reddit to kopalnia wiedzy na temat gamingu, upodobań graczy oraz ich wiedzy odnośnie sprzętu. Trafiłem przypadkiem na zdjęcie prezentujące obracane logo PlayStation 2 i złapałem się za głowę, że dla niektórych ta “tajemnica” została odkryta dopiero teraz. Po 22 latach od premiery konsoli…

Logo PlayStation 2 – o nie, chyba je zepsułem!

Kto z Was posiadał PlayStation 2 i nie wiedział, że logo na napędzie konsoli się obraca? Sam lata temu korzystałem z tego triku przy pionowym ustawianiu sprzętu. Pamiętam, jak kupiłem piękny niebieski Vertical Stand, który był marzeniem niejednego gracza. Do dzisiaj spoczywa razem z konsolą w… kartonie na poddaszu.

Na forum Reddit ktoś ponownie odkrył przed światem tajemnicę logo PS2, wrzucając na forum poniższe zdjęcie. Zdziwiłem się, że tak sporo osób, które posiadały konsolę, nie miało o tym pojęcia. Dlatego postanowiłem podzielić się z Wami ciekawostką. Może ktoś uzupełni dzięki temu swoją retro wiedzę.

Wśród komentarzy pod postem znalazłem sporo zabawnych historii graczy, którzy wspominają, jak odkrywali sami, że logo się obraca. Ktoś poruszył je czyszcząc konsolę, komuś młodsze rodzeństwo zaczęło grzebać przy sprzęcie. Reakcją zawsze był strach, że coś złego się stało, a logo zaraz odpadnie.

Zdarzają się również i takie komentarze:

Ummmmm… moja PS2 jest 10 stóp ode mnie (chociaż nie używałem konsoli od wielu lat). Właśnie próbowałem przekręcić to małe logo i… 😳…sukinsyn….cóż to dla mnie nowość!!! Lol

Reddit

Musze przyznać, że pomysł z obracanym logo w PS2 był kapitalny i aż dziwne, że tak mała funkcjonalność przynosiła graczom tyle radości.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie