Zobacz zdjęcie sprzed 22 lat. To noc poprzedzająca premierę PlayStation 2

PlayStation-2
Newsy PS2 Retro

Co to się działo! Pierwsza konsola Sony okazała się takim hitem, że zmiotła z rynku konkurencję. SEGA wkrótce przestała się liczyć, a Nintendo… zawsze szło swoim torem. Oto fotka zrobiona kilka godzin przed premierą PlayStation 2.

PlayStation 2 zadebiutowało w 2000 roku. Początkowo w Japonii, następnie w Stanach Zjednoczonych i na końcu m.in. w Europie. Na Reddit znalazłem fotkę z USA, gdzie sprzęt zadebiutował 26 października wspomnianego roku. Od zrobienia zdjęcia minęły aż 22 lata… a ja nadal mam swoją PS2 schowaną w szafie.

Premiera PlayStation 2. „Tylko 500 tys. sztuk i miliony chętnych”

Użytkownik Reddita, który podzielił się zdjęciem, wspomina: W tym dniu, 22 lata temu, miliony ludzi ustawiły się w kolejce, aby spróbować dostać jedną z niewielu 500 000 konsol PS2, dostępnych na amerykańską premierę.

Jak widać, ludzie koczowali nocą na ulicach. Mieli chociaż nadzieję, ponieważ jak wspominam premierę PlayStation 5, to nie było za czym ustawiać się pod sklepem.

Gracze komentujący zdjęcie oczywiście zwrócili uwagę, że koczownicy, by umilić sobie czas, grają na SEGA Dreamcast. Konkurencyjna konsola była wówczas na rynku od około roku i jak się później okazało, PS2 przyczyniło się do jej śmierci.

Jak wspominacie swoje pierwsze spotkanie z PlayStation 2? A może ktoś jeszcze ma ten sprzęt i gra od czasu do czasu np. w God of War lub Tekkena 5? To były gry, przy których wielu z nas dorastało…

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie