TOP 30 gier na PlayStation 2

TOP 30 gier na PlayStation 2
PG Exclusive Publicystyka

Mając do czynienia z takim kawałem historii gamingu nie sposób jednoznacznie stwierdzić, który tytuł zasługuje na miejsce tego najlepszego. Ba, przygotowanie poniższej trzydziestki było nie lada wyzwaniem, bo pamiętajmy, że baza tytułów PlayStation 2 liczy niemal 11 tysięcy pozycji!

Wielkość konsoli potwierdza choćby fakt, że jej oficjalne wsparcie zostało zakończone dopiero 18 (!) lat po premierze. Dlatego w obliczu takiego giganta przedstawiamy wam subiektywny, acz niechronologiczny TOP trzydziestu najlepszych gier na tę konsolę. Gotowi?

Burnout 3: Takedown

Każdy lubi fotorealistyczną grafikę i pieczołowicie odwzorowane auta, ale czasem trzeba wrzucić luz – stosując terminologię motoryzacyjną. Z tego bowiem zasłynęło studio Criterion Games w swojej kultowej serii gier wyścigowych. Rozwałka, piekielnie szybkie auta i wybuchy. No i pościgi.

Virtua Fighter 4: Evolution

Nie samym Tekkenem człowiek żyje – nawet ten grywający na PlayStation 2. Poprawiona odsłona czwartej części Virtua Fighter przyciągała do siebie wszystkich. Nowicjusze znakomicie bawili się przyjaznym systemem walki, a bardziej zaawansowani gracze mogli rozpracowywać mechaniki każdej zróżnicowanej postaci. No i ta grafika, która wtedy budziła powszechne uznanie!

SSX 3

Pamiętacie studio EA Big? Nazwa ich zobowiązywała, dlatego trzecia część serii SSX była prawdziwym gigantem sportów ekstremalnych. W grze poprawiono absolutnie wszystkie elementy poprzedniczek, dodając do tego masę zadań, trików i rywalizacji. Ewolucje na stokach w akompaniamencie muzyki naszego dzieciństwa stanowiło idealne połączenie.

Devil May Cry

Jeżeli ktoś powie wam, że nie lubi japońskich gier to możecie być pewni, że nie grał w Devil May Cry. Pierwsza odsłona serii zaznajomiła graczy z niespotykaną dotychczas dynamiką. Ta podlana została sosem z mrocznego, acz fascynującego bohatera. Dante skradł serca fanów na długie lata, a fani ciągle oczekują kontynuacji jego przygód. Slasher jak się patrzy, a zagrozić mógł mu tylko pewien jegomość ze Sparty.

SoulCalibur 2

O drugiej części SoulCalibur można powiedzieć to samo, co o jedynce. Dlatego to właśnie dwójka znalazła miejsce w naszym zestawieniu. Powód jest prosty – rozwinięcie genialnego systemu walki, dodanie nowych trybów zabawy i trzymanie się świetnie utartego schematu.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie