Tylko jedna gra mogła pobić Dota 2, CS:GO oraz GTA V i właśnie tego dokonała

Na krótki czas, lecz to i tak gigantyczny sukces.

Playerunknown’s Battlegrounds wdarło się na pecetowy rynek niczym rakieta i bije kolejne rekordy popularności. Jeszcze niedawno pisaliśmy, że tytuł osiągnął trzeci najlepszy wynik w historii Steam, jeśli idzie o liczbę jednoczesnych graczy. Przed strzelaniną studia Bluehole znajdowały się takie tytuły jak Dota 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive. Można by pomyśleć, że wyprzedzenie takich gigantów jest nieosiągalne lub zajmie trochę czasu, a jednak stało się inaczej!

Główny projektant Playerunknown’s Battlegrounds pochwalił się w serwisie Twitter nowymi statystykami dotyczącymi jednoczesnych graczy na Steam. W pewnym momencie przy omawianej grze siedziało więcej osób niż przy Dota 2 oraz CS:GO (zerknijcie na poniższą grafikę).

Playerunknown’s Battlegrounds

Counter-Strike zostało odstawione na duży dystans, a Dota 2 (darmowa, a za Playerunknown’s Battlegrounds trzeba zapłacić), miała o blisko 40 tys. mniej graczy. Kilkanaście godzin później Dota 2 powróciła na tron, lecz wyczyn strzelaniny od Bluehole jest naprawdę wielki.

Trzeba przy tym wspomnieć, że tym samym Playerunknown’s Battlegrounds osiągnęło drugi najlepszy wynik w historii Steam, jeśli mówimy o jednoczesnych graczach. Dotychczas druga lokata należała do Counter-Strike: Global Offensive (maksymalnie 850 485 osób grających w tym samym czasie). Przy Playerunknown’s Battlegrounds siedziało w tym samym czasie 877 844 graczy.

Pierwsze historyczne miejsce nadal należy do Dota 2 – aż 1 261 328 osób, które bawiły się przy produkcji w tym samym czasie.

Ciekawe, czy wynik ten zostanie pobity przez  Playerunknown’s Battlegrounds. A może należałoby zapytać – ciekawe, kiedy to się stanie? Jak sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.