Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Premiera PlayStation 5. Czego oczekują twórcy gier? Sony zaczyna rozmowy

Jeśli chodzi o kwestię następcy PlayStation 4, internet nie przestaje huczeć. I to nawet pomimo braku jakichkolwiek oficjalnych zapowiedzi. Wszelkie gdybania opierają się na doniesieniach analityków, bądź wizji artystycznych konsoli (jak ta poniżej). Dziś jednak jesteśmy świadkami swego rodzaju przełomu: Marc Cerny – odpowiedzialny za projekt PS4, zaczyna rozmowy z deweloperami. Rozmowy o tym, jakie powinno być PlayStation 5.

Fani tak bardzo nie mogą doczekać się nowej platformy, że już od jakiegoś czasu snują artystyczne wizje.

PlayStation 5: prace ruszyły

W ostatnich tygodniach pojawiło się kilka nowych plotek odnośnie PS5. Pierwsze analizy mówiły, że na urządzenie poczekamy sobie do 2020 roku, a kolejne, że Sony raczej nie zrezygnuje z obsługi fizycznych nośników. I chociaż PS4 wciąż doskonale się sprzedaje, a przed nami także wiele dobrych ekslusiwów na tę platformę, to Sony rusza z pracami nad następcą. Według brytyjskiego Eurogamera, Mark Cerny wraca do gry: główny architekt PS4 zaczyna rozmowy z deweloperami na temat kolejnego PlayStation.

Sony podróżuje po świecie: czego chcą producenci gier od PS5?

Plotka mówi, że ​​Cerny podróżuje obecnie po całym świecie, by porozmawiać z potencjalnymi wydawcami i programistami o nadchodzącym PS5. Chociaż nie podano żadnych szczegółów na temat urządzenia, najprawdopodobniej na liście znajdują się przede wszystkim największe studia, a także duże wydawnictwa jak Electronic Arts, Bethesda, Activision, Ubisoft oraz Rockstar Games. Na spotkaniach Sony może rozmawiać o tym, jakich funkcji i specyfikacji potrzebują deweloperzy, w obrębie przyszłych gier. Podobne spotkania miały miejsce przed premierą PS4.

Prace nad PS5 ruszyły. Sony chce wiedzieć, czego potrzebują deweloperzy.

Technologia pozwoli na PS5 nie wcześniej niż z końcem 2019 roku

Ponadto, w raporcie brytyjskiego Eurogamera przeanalizowano kilka faktów, które sugerują, że następca PS4, a także następca Xboksa One, nie pojawią się wcześniej niż w 2019/2020 roku. Mimo, że pewne specyfikacje mogą już być ukierunkowane, to ze względu na słabą dostępność najnowszych technologii sprzętowych i metod ich produkcji, jest mało prawdopodobne, że nowe platformy zostaną wydane przed 2019, a nawet rok później. Zarówno nowe technologie procesorowe i graficzne, jak i szybsze niż dotąd urządzenia pamięci, które umożliwiłyby tak duży skok technologiczny, nie będą szeroko dostępne przynajmniej do końca 2019 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%