Pierwszy raz taki turniej będzie miał miejsce w Polsce

Rusza wielki turniej.

ROG MASTERS poszerza swój zasięg. Azjatycki turniej, organizowany przez markę ASUS Republic Of Gamers, w tym roku zawita z kwalifikacjami do zupełnie nowych krajów w tym również do Polski! Pierwsze zapisy ruszają już w najbliższą środę.

Jest to turniej skierowany do graczy Counter Strike: Global Offensive i Dota 2. Zawody rozpoczną się pod koniec czerwca. Wezmą w nich udział zespoły z 30 krajów. Te rywalizować będą w lokalnych kwalifikacjach, aby następnie awansować do regionalnych eliminacji. Najlepsze 12 drużyn zmierzy się na LANie w Singapurze i Malezji, w zależności od gry. Zwycięzcę poznamy w listopadzie. Jest o co walczyć, bo w puli nagród znalazło się 500 000 dolarów amerykańskich!

W turnieju CS:GO zobaczymy 8 zespołów. 5 z nich otrzyma zaproszenie, a pozostałe 3 zostaną wyłonione z otwartych kwalifikacji. Zapisy wystartują 21 czerwca i potrwają do 9 lipca. Najciekawsze spotkania komentować będą Piotr „Izak” Skowyrski oraz Patryk „Easy” Dzięcioł.
Jeśli chodzi o Dota 2, to 1 zespół zostanie zaproszony, a 3 będzie mogło wywalczyć miejsce poprzez otwarte kwalifikacje. Zapisy rozpoczną się 9 lipca i potrwają do 16 lipca. W roli komentatorów usłyszymy Tomasza „Bandita” Borysa oraz Johny’ego „Nexosa” Oraczewskiego.
Będzie to kolejny ważny turniej dla polskich zawodników, którzy chcą rywalizować z zagranicznymi zespołami.

Źródło: Materiał organizatora

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.