Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Jest pierwsze zdjęcie PS5? Konsola wygląda na bardzo dużą

Od niedawna po sieci fruwa fotografia, która uwiecznia trzech pracowników fabryki Sony i next-gena. Nie wiadomo, czy to autentyk, ale jeśli tak, to PS5 ma rzeczywiście spore rozmiary.

Zdjęcie wrzucił na forum ResetEra jeden z użytkowników, nie dodając do tego żadnego komentarza czy konkretnego źródła, przez co w internecie rozgorzała dyskusja co do prawdziwości fotografii.

Media zwracają uwagę, że urządzenie na zdjęciu nie ma nieregularności, które mogliśmy zobaczyć podczas oficjalnej prezentacji wyglądu next-gena. Jednak jeśli spojrzymy na bryłę o nieregularnym kształcie pod kątem zaprezentowanym na zdjęciu, zakrzywienia nie będą widoczne. Swoją drogą, sprzęt wygląda na olbrzyma, bo jest w stanie zasłonić niemal cały tors mężczyzny, który go trzyma (choć może to ten pracownik jest po prostu wyjątkowo niewielkim człowiekiem – kto wie).

Nie jest jednak tajemnicą, że PS5 będzie mieć większe rozmiary, co ma związek z zaawansowanym systemem chłodzenia zastosowanym w next-genie. W internecie od pewnego czasu można znaleźć porównanie rozmiaru PS5 i innych konsol – publikowaliśmy je tutaj.

Za autentycznością fotografii przemawia parę faktów, takich jak na przykład to, że ów drobny mężczyzna, który trzyma konsolę, jest według jednego z użytkowników forum ResetEra kierownikiem działu odpowiedzialnego za inżynierię sprzętu. Warto też zauważyć, że panowie ze zdjęcia są ubrani w firmowy ubiór Sony.

Z drugiej strony, nie należy zapominać, że nie jest znane pochodzenie fotografii – wiadomo tylko, że zanim zdjęcie wylądowało na ResetEra, pojawiło się na serwerze Discorda.

PS5 ma trafić do sklepów w okresie świątecznym 2020. Wtedy to będzie można na własnej skórze sprawdzić, czy dorosły mężczyzna może schować się za konsolą.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się