Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

PS5 – Sony tłumaczy duże gabaryty konsoli słowem kluczem

Ostatnio po sieci krąży wiele porównań wielkości PS5 do innych konsol. Sprzęt jest naprawdę wysoki i niektórzy zadają pytanie – dlaczego?

Sony pokazało wygląd PS5 nie podając wymiarów konsoli, lecz na podstawie wielkości portu USB oszacowano, że japoński next-gen będzie naprawdę wysoki (przy pionowym ustawieniu). Poniżej jeszcze raz zamieszczamy stosowną grafikę.

PS5 duże, bo konsola musi się chłodzić

Wielkim odkryciem nie jest, skąd takie gabaryty sprzętu, lecz jak widać, niektórych to dziwi. Matt MacLaurin, wiceszef działu doświadczeń użytkownika w PlayStation, został zapytany przez jednego z internautów, dlaczego PlayStation 5 nie mogłoby być mniejsze, jak PS4.

Odpowiedź jest prosta: Ciepło. Takim słowem MacLaurin kwituje sprawę, rozwijając następnie odpowiedź o komentarz, że technologia [użyta w PS5] wciąż jest na tyle nowa, że generuje dużo gorąca, zatem potrzebne jest miejsce, żeby je rozprowadzić.

Pierwsze modele PlayStation 5 będą zatem pokaźnych rozmiarów, lecz z czasem technologia pójdzie naprzód i doczekamy się wersji PS5 Slim. Czekacie na chudzielca czy bierzecie fata na premierę?

PS5 w porównaniu z innymi konsolami.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się