Zapowiedziano gorące nowości i poprawki w popularnej grze z czołgami

0 komentarzy

Nowa aktualizacja znajduje się w fazie testów.

Patch 9.20 do World of Tanks trafił na serwery testowe i jego ostateczną wersję zobaczymy mniej więcej w połowie września.

Jak zaznaczają deweloperzy: Aktualizacja 9.20 wprowadza gorące nowości i poprawki. W tej aktualizacji odpowiadamy na Wasze opinie o efekcie ogłuszenia, przyglądamy się drzewu technologicznemu, wprowadzamy scenariusz „30 na 30” w bitwach losowych oraz dodajemy dziewięć nowych chińskich niszczycieli czołgów. W międzyczasie, gdy pracujemy nad ostatnimi poprawkami, chcemy przedstawić wam nowości dodane w aktualizacji. 

Poniżej znajdziecie zatem to, czego możemy się spodziewać w kolejnej łatce. Pamiętajcie jednak, że jest to tylko wstępna prezentacja nowości w wersji 9.20. Ostateczną listę poznamy tuż przed wprowadzeniem nowej wersji.

Patch 9.20 do World of Tanks – zmiany:

Równoważenie pojazdów

Tym razem skupiliśmy się się na czterech liniach narodowych – Japonii, Francji, USA i ZSRR. Niemieckie drzewo również otrzyma kilka zmian. Po zasadniczych zmianach wprowadzonych wcześniej w 2017 r. postanowiliśmy powrócić do parametrów bojowych pojazdów Maus, Mäuschen oraz 8,8 cm pak 43 Jagdtiger.

Ulepszenia dział samobieżnych

Praca nad udoskonalaniem dział samobieżnych nie zatrzymała się na wersji 9.18. Nasz zespół spędził kilka miesięcy na analizie Waszych opinii i opracował zestaw poprawek mających na celu zwiększenie przyjemności z gry artylerią oraz przeciwko niej.

Zwiększony promień rażenia często doprowadzał do zaskakujących sytuacji, gdy będąc pozornie osłonięci przed ogniem nieprzyjacielskiej artylerii okazywało się jednak, że ich strzały Was dosięgały. Aby zaradzić temu problemowi, poprawiliśmy mechanizm liczący ogłuszanie i uszkodzenia przez dodanie dodatkowego zestaw zmiennych dla strzelania nad przeszkodami:

 • Nie musicie obawiać się ostrzału artyleryjskiego, jeśli konstrukcja (zniszczalna lub niezniszczalna), za którą się chronicie ma dwa lub więcej metrów grubości, a Wasz czołg pozostaje kompletnie za nią ukryty. Jesteście tam bezpieczni: jeśli działo samobieżne strzeli, Wasz czołg nie zostanie ani ogłuszony, ani uszkodzony.
 • Czołgi ukrywające się za płotem lub małym domem, który jest cieńszy niż 2 metry zostaną ogłuszone i otrzymają takie uszkodzenia, jakby nie pozostawały w ukryciu.
 • Istnieje również trzeci scenariusz: gdy osłona jest gruba (2 i więcej metrów), ale pojazd nie jest w pełni zasłonięty (na przykład przy manewrowaniu zza narożnika). W takim przypadku okres ogłuszenia i otrzymane uszkodzenia będą zależały bezpośrednio od tego, jak bardzo pojazd pozostaje odkryty. W zależności od widocznego obszaru, pojazd może otrzymać:
  • 25% całkowitych uszkodzeń i czasu ogłuszenia,
  • 50% całkowitych uszkodzeń i czasu ogłuszenia,
  • 75% całkowitych uszkodzeń i czasu ogłuszenia,
  • 100% całkowitych uszkodzeń i czasu ogłuszenia,

Dodatkowo, aby dać Wam pełne rozeznanie Waszej efektywności w bitwie, statystyki pobitewne będą zawierały również całkowity czas ogłuszenia, który spowodowaliście.

Nowe chińskie niszczyciele czołgów

Dziewięć nowych chińskich niszczycieli czołgów już grzeje silniki, gotowe do wejścia na pole bitwy. Tak, mówimy o linii, która pojawiła się kila miesięcy temu na chińskich serwerach. Wiemy, że to jest coś, o co prosiliście i cieszymy się, że możemy udostępnić je wszystkim graczom.

Nowy scenariusz dla bitew losowych

Czy mieliście kiedyś ochotę wypróbować się w innym scenariuszu niż 15 na 15? Niedługo będziecie mieli okazję. Począwszy od 9.20 w grze będzie dostępny nowy tryb 30 na 30 – „Wielka bitwa”, gdzie 60 graczy będzie toczyło bój na nowej mapie 1,4 x 1,4 „Nebelburg”, stworzonej specjalnie dla tego trybu. Będzie on dostępny obok innych typów bitew losowych, ale wyłącznie dla pojazdów X poziomu; obowiązujące zasady są takie, jak w bitwach standardowych: aby wygrać, należy zdobyć bazę przeciwnika lub zniszczyć wszystkie wrogie pojazdy. Liczba dział samobieżnych jest ograniczona do czterech na drużynę, aby zapewnić przyjemną grę wszystkimi typami pojazdów.

Patch 9.20 do World of Tanks
Patch 9.20 do World of Tanks

Modele HD

Kolejne 12 pojazdów otrzymało nowy wygląd.

Źródło: worldoftanks.eu, opracowanie własne

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się