Park Jurajski ma dostać grę AAA “której fani są spragnieni”

Park Jurajski ma dostać grę AAA, której fani chcieli od zawsze
Newsy PC PS5 Xbox Series

Park Jurajski to kolejna marka, która nie jest zbyt popularna, jeżeli chodzi o wysokobudżetowy segment gier wideo. Być może wkrótce się to zmieni!

Po oficjalnej zapowiedzi nowej “dorosłej” gry w uniwersum Żółwi Ninja, nic mnie chyba już nie zaskoczy. Wielkie firmy najwyraźniej zrozumiały, że mają w swoim portfolio zatrzęsienie marek, które aż proszą się o gry wideo. Harry Potter otworzył najwyraźniej im oczy za sprawą gigantycznego sukcesu Hogwarts Legacy i nie ma się co dziwić. Istnieje szansa, że kolejne IP, które doczeka się podobnego traktowania, to właśnie Park Jurajski.

Park Jurajski z nową grą AAA?

Fani mogli jednak grać już w grę z serii LEGO, a także naprawdę udane strategie bazujące na tej licencji. Lata temu dostaliśmy intrygującego potworka w postaci Tresspaser, do którego wstyd się dziś przyznawać. Mimo wszytko entuzjaści parku z dinozaurami liczą na więcej. Sam nie obraziłbym się za horror w stylu Obcy: Izolacja, gdzie musimy przemykać się między uzbrojonymi ludźmi i krwiożerczymi dinozaurami w samym środku parku, a na nasze życie czyhałyby choćby welociraptory. Ach, marzenia…

Które jednak mogą się spełnić. Tak przynajmniej twierdzi użytkownik forum ResetEra o pseudonimie DemonCarnotaur. Powołując się na nieoficjalne informacje, wyjaśnia, że trwają prace nad stworzeniem nowej gry AAA osadzonej w tym uniwersum.

Niedawno usłyszałem, że trwają prace nad grą AAA Jurassic Park, choć nie jestem pewien, kto jest deweloperem lub wydawcą – wiem tylko, że “to gra, której fani są spragnieni”. To skłoniło mnie do zastanowienia się, jaki rodzaj gry chciałbyś zobaczyć w grze Jurassic Park, opartej na narracji i jaki deweloper mógłby ją stworzyć?

– informuje użytkownik forum

Od razu przestrzegam, że nie jest to nic oficjalnego, więc traktujcie to wszystko z dużą dozą sceptycyzmu. Mimo wszystko sam DemonCarnotaur jest wielkim miłośnikiem tego IP. Zajmuje się m.in. serią “Beyond the Gates” na oficjalnym kanale Jurassic World na YouTube i jest adminem fanowskiego portalu o serii. Komu jak komu, ale w kwestii Parku Jurajskiego raczej można mu troszkę zaufać.

W komentarzach pojawiło się wielu graczy, którzy snują własne wizje na taką grę. W większości są niemal zgodni, że survival horror FPP byłby strzałem w dziesiątkę. Inni chcieliby także przygodowej gry w stylu Tomb Raider, co również ma jakiś sens. Jeżeli chodzi o potencjalnych twórców, wymienia się Creative Assembly (twórców Obcego), Platinum Games, a nawet Arkane. Na razie polecam jednak poczekać, aż pojawi się więcej informacji na ten temat, bo to jedynie domysły. Zaznaczę jedynie, że plotki o grze Jurassic Park od twórców Aliena pojawiały się w internecie już w ubiegłym roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie