Hogwarts Legacy zarobiło więcej niż niemal każdy film z serii Harry Potter

Hogwarts Legacy pokonało Call of Duty | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Warner Bros. może świętować jeszcze większy sukces. Hogwarts Legacy zarobiło do tej pory około miliarda dolarów. To więcej niż większość filmów z serii Harry Potter.

Hogwarts Legacy było murowanym hitem jeszcze przed debiutem. Przy okazji premiery pojawiało się jednak coraz więcej kontrowersji, szczególnie związanych z postacią J.K. Rowling – twórczyni tego świata. Mimo hejtu i problemów z wizerunkiem, gra sprzedała się niezwykle dobrze. Tak dobrze, że praktycznie utwierdziła Warner Bros. w przekonaniu, że warto tworzyć gry wideo na podstawie popularnych marek.

Jak donosi portal Den of Geek, w ciągu niecałych nawet trzech miesięcy od debiutu wersji PC, PS5 i Xbox Series (wraz z niedawno wydanymi wersjami na poprzednią generację) Hogwarts Legacy sprzedało się z liczbie 15 mln sztuk. To bardzo dużo, ale wpływy dla wydawcy wydają się jeszcze bardziej imponujące. Gra zarobiła około miliarda dolarów. Stało się to nie tylko niezwykle szybko, ale też przed debiutem wersji na Switcha!

Cyfry te nie są czymś aż tak rzadkim, ale mało która gra cieszy się tak wielką popularnością i popytem tak szybko po premierze. Dla przykładu – God of War z 2019 roku sprzedał się w liczbie 23 mln sztuk, ale 15 mln osiągnął dopiero po dwóch latach od premiery. Sytuacja z “Dziedzictwem Hogwartu” pokazuje również, że gry wideo to przemysł, z którym po prostu należy się liczyć.

Wszystko dlatego, że gra prześcignęła w kwestii wpływów niemal każdy film z serii Harry Potter. Na The Numbers znajdziemy konkretne statystyki – jedynie ostatnia część filmowej serii zarobiła więcej od gry. Mowa aż o 1,316 mld USD. Z drugiej strony HL z pewnością szybko prześcignie i ten wynik, więc technicznie rzecz biorąc, gra sprzeda się lepiej od wszystkich filmów Harry Potter. Kontynuacja jest więc jedynie kwestią czasu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie