Panzer Corps 2 – turowa strategia zadebiutuje już w marcu (zwiastun)

Zapowiedziana w 2017 roku gra Panzer Corps 2 doczekała się dokładnej daty premiery. Tytuł ma trafić na blaszaki już 19 marca bieżącego roku.

Ta wiadomość powinna ucieszyć szczególnie fanów gier strategicznych, których akcja toczy się podczas II wojny światowej. Zapowiedziana trzy lata temu produkcja nareszcie trafi do graczy – wydawca serii, firma Slitherine, opublikował na YouTube nowy trailer, który wyjawia dokładną datę debiutu gry. Dowiadujemy się z niego, że Panzer Corps 2 pojawi na “wszystkich głównych platformach” PC – wliczając w to Steam – już 19 marca 2020.

Panzer Corps 2 to gra autorstwa studia Flashback Games, w której przenosimy się do czasów największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości, by dowodzić turowymi potyczkami jednostek pancernych. Do naszych głównych zadań należy przede wszystkim dbanie o przemyślane rozmieszczenie jednostek oraz doglądanie ich statystyk.

Pierwsza odsłona produkcji debiutowała w 2011 roku i oferowała klasyczne mechanizmy rozgrywki. Tak samo będzie również w przypadku drugiej części, którą ma odróżniać od pierwowzoru przede wszystkim unowocześniona oprawa wizualna – Panzer Corps 2 powstaje w oparciu o Unreal Engine 4. Technologia umożliwia wyświetlanie obrazu w 3D i pokazywanie setek szczegółowych jednostek na raz.

Strategia zmierza wyłącznie na komputery PC.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.