Najpopularniejsze gry strategiczne na telefon

Najpopularniejsze gry strategiczne na telefon
Publicystyka

Gry strategiczne to gatunek gier, w których zwycięstwo wymaga przede wszystkim umiejętności strategicznego myślenia i planowania. Znajdziesz w nich wyzwania o charakterze taktycznym, a czasami także logistycznym. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze gry mobilne w tej kategorii.

Jakie są rodzaje gier strategicznych?

W omawianej kategorii rozgrywek znajdziesz gry strategiczne czasu rzeczywistego (RTS), w których gracz musi podejmować decyzje i wydawać rozkazy w czasie rzeczywistym, podczas gdy rozgrywka toczy się bez przerwy. Przykłady gier RTS to: StarCraft II, Warcraft III i Command & Conquer. Z kolei gry strategiczne turowe (TBS) – jak sama nazwa wskazuje – podzielone są na tury, więc każdy gracz ma swój czas na wykonywanie ruchów. W tej kategorii znajdziesz tytuły, takie jak: Civilization VI, Total War: Warhammer II i XCOM 2. Gry strategiczne hybrydowe łączą elementy RTS i TBS. Przykładem takiej produkcji jest Age of Empires II.

W grach strategicznych najważniejsze jest:

  • zarządzanie zasobami – gracz zarządza różnymi zasobami, takimi jak: surowce, jednostki wojskowe i pieniądze;
  • planowanie – gracz musi planować swoje działania z wyprzedzeniem, aby osiągnąć zwycięstwo;
  • taktyka – gracz musi umieć podejmować trafne decyzje taktyczne w trakcie rozgrywki;
  • logistyka – w niektórych grach strategicznych trzeba również zadbać o logistykę, np. o transport surowców i wojsk.

Najpopularniejsze gry strategiczne na telefon

Gry strategiczne dostępne są również w wersji mobilnej. Wśród najpopularniejszych tytułów można wymienić:

  1. Clash of Clans – gra strategiczna, w której gracze budują swoje wioski, trenują wojska i atakują wioski innych graczy. Jest to darmowa gra, w której znajdują się mikropłatności.
  2. Clash Royale – wyprodukowana przez Supercell gra strategiczna czasu rzeczywistego, w której gracze walczą ze sobą na arenach, używając kart z różnymi jednostkami i zaklęciami.
  3. Boom Beach – gra strategiczna, w której gracze budują swoje bazy na tropikalnych wyspach i atakują bazy innych graczy. To popularna produkcja firmy Supercell.
  4. Plants vs Zombies – gra typu tower defense, wydana przez PopCap Games, w której gracze sadzą rośliny, aby bronić się przed falami zombie;
  5. XCOM Enemy Within – gra turowa, w której gracze dowodzą oddziałem żołnierzy walczących z inwazją obcych.

Inne popularne strategiczne gry na telefon to: This War of Mine, Company of Heroes: Mobile, Age of History II, The Battle of Polytopia, Civilization VI, Tropico, Rome: Total War.

Aby korzystać z gier mobilnych różnego rodzaju i zdobywać punkty PAYBACK, wypróbuj „Świat gier”. To zakładka w aplikacji mobilnej Programu, za pośrednictwem której ściągasz wybraną, darmową produkcję na swój telefon z systemem operacyjnym Android i rozpoczynasz rozgrywki. Za każdą minutę spędzoną w grze otrzymujesz punkty PAYBACK, które możesz wymienić np. na atrakcyjne nagrody rzeczowe lub vouchery do wykorzystania w wybranych sklepach partnerskich.

Źródło: PAYBACK

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie