Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Polskie studio tworzy grę o walce z pandemią. Jest trailer, premiera niebawem

Polskie studio Jujubee pracuje nad COVID: The Outbreak – strategią, w której głównym zadaniem gracza będzie ochrona świata przed wirusem. Tytuł ma zadebiutować jeszcze w maju.

W Covid: The Outbreak wcielimy się w postać lidera Globalnej Organizacji Zdrowia (GHO) i naszym zadaniem będzie podjęcie strategicznych działań mających na celu zablokowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Oprócz zarządzania kryzysowego, gracz poszerzy swoją wiedzę na temat zachowania w czasie epidemii – z produkcji dowiemy się, jak chronić siebie i najbliższych. Informacje na temat pandemii w grze opierają się na oficjalnych danych publikowanych przez WHO oraz eksperckich konsultacjach.

Wygląda na to, że tytuł będzie w swoich założeniach trochę przypominać brytyjskie Plague Inc., tylko tak jakby wszystko tutaj odbędzie się odwrotnie. Premiera strategii planowana jest na 29 maja 2020. Już teraz można dodawać tytuł do listy życzeń na platformie Valve.

Jujubee zapowiada, że 20 procent ze sprzedaży produkcji w miesiącach maj i czerwiec na Steamie zostanie przeznaczone na rzecz The Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI) oraz na inne organizacje charytatywne.

Poniżej publikujemy trailer prezentujący rozgrywkę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się