Tanie pady do PS5 czy Xbox? Lepiej uważać, polska policja przejęła 2 400 podróbek

Tanie pady do PS5 czy Xbox? Lepiej uważać, polska policja przejęła 2 400 podróbek
PS4 PS5 Technologie Xbox Series Xbox Series S XOne

Jeśli widzimy podejrzanie niskie ceny za pady do PS5 czy Xbox, lepiej dwa razy się zastanowić. Policja z Tomaszowa Mazowieckiego schwytała handlarza oferującego klientom podrobione kontrolery.

Handel podróbkami kwitnie, mimo że serwisy aukcyjne dwoją się i troją, jak mogą, aby temu zapobiec.

Nielegalne pady do PS5 i innych konsol

Jak powszechnie wiadomo, w internecie aż roi się od oszustów chcących wyłudzić od nas ciężko zarobione pieniądze. Część z nich jest w tym wyjątkowo zuchwała. Oferują oni różnego rodzaju sprzęt elektroniczny (i nie tylko – perfumy, ubrania i wiele więcej) w niskich cenach. Wystarczy jednak nieco bliżej przyjrzeć się sprawie, aby uświadomić sobie, że pad do Xbox Series X za 100 złotych to dość podejrzana sprawa.

Niestety nielegalny handel wciąż kwitnie. Policja z Tomaszowa donosi, iż udało jej się chwytać jednego z takich handlarzy. Oferował on klientom pady do konsol, które w istocie były podróbkami. Sprzedawcy w rezultacie grozi nawet 5 lat więzienia. To jednak nie wszystko.

Przy podejrzanym zatrzymano aż 2 400 kontrolerów, o łącznej wartości około 450 000 zł. Sporo, prawda? Tym bardziej szokuje, że do tej pory handlowiec działał na terenie powiatu tomaszowskiego, Łodzi, Bielska-Białej czy Bytomia. Problem w tym, że oferował swoje produkty na “znanych platformach” i w sklepie internetowym. Lepiej więc uważać na “świetne promocje”, którymi tak często chwalą się niektórzy sprzedający.

Powyższy przykład doskonale pokazuje, że za pojawiającymi się na rynku sprzedaży ,,super ofertami” i ,,mega promocjami” może kryć się oszustwo. Jeśli proponowana cena nowego, pełnowartościowego produktu, jest znacząco niższa niż cena rynkowa to warto się zastanowić z czego to wynika i czy sprzedający nie próbuje nas oszukać.

st. asp. Grzegorz Stasiak

Dlatego też polecamy uważać na wszelkie produkty sprzedawane w podejrzanie niskich cenach. Tym bardziej, jeżeli chodzi o sprzęt elektroniczny.

Fot. główna: Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie