Viralowy fenomen pod lupą Rosjan. Abstrakcyjne filmy mają “szkodliwy wpływ na dzieci”

Skidibi Toilets pod lupą rosyjskiej agentury | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Rozrywka

Skibidi Toilets to znany viralowy fenomen, który jednak nie każdemu przypadł do gustu. Rosjanie zgłaszają serię filmów w obawie o swoje dzieci.

Jeżeli nie wykluliście się wczoraj, to raczej słyszeliście o serii abstrakcyjnych filmów Skibidi Toilets. Przyznam szczerze, że prócz nazwy, nie wiedziałem o niej nic więcej, lecz szybko zrozumiałem, że to długa seria niezwykle popularnych internetowych filmików stworzonych w Garry’s Mod. Klasyczna gra-narzędzie od wielu lat umożliwia twórcom contentu szokowanie za pomocą ukazywania swoich własnych, nierzadko dziwacznych wyobrażeń w formie gier lub filmów. Skibidi Toilets nie jest wyjątkiem, choć wyjątkowo – jak na takie filmy – seria ta jest popularna.

Skibidi Toilets pod lupą śledczych

Na YouTubie odcinki mają miliony wyświetleń, a w sieci da się znaleźć wiele informacji o cyklu. Oznacza to, że cieszy się zainteresowaniem widowni. Od niedawna cieszy się także zainteresowaniem służb rosyjskich, które muszą przeanalizować serię pod kątem jej rzekomo “szkodliwego wpływu” na dzieci. Jak informuje Dexerto, mieszkający w Moskwie rodzic zgłosił służbom, aby bliżej przyjrzały się filmom. Gdy zobaczył, jak jego dzieci oglądają Skibidi Toilets na YouTube, zaczął się poważnie martwić.

Autorem filmów jest Gruzin posługujący się pseudonimem DaFuqBoom, znany również jako Andrei Gerasimov. Już dwa lata temu pojawiały się plotki jakoby miał on zostać aresztowany, ale jak na razie nic takiego nie potwierdzono. Aktualnie rosyjskie media donoszą, że rodzice są bardzo zmartwieni popularnością cyklu, a służby będą musiały obejrzeć około 70 epizodów, by bliżej przeanalizować ich zawartość i “szkodliwy wpływ na dzieci”.

Skibidi Toilets to dziwna seria filmów traktująca o wojnie toalet z ludzkimi głowami z robo-ludźmi. Content ten jest mocno abstrakcyjny, lecz spodobał się w sieci, szybko zostając globalnym viralem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie