Pada kolejny serwis o grach. Co dalej z Gry.wp.pl?

Portal diametralnie zmienia profil swojej działalności. – Rezygnujemy z opisywania branży gier jako całości – czytamy w dzisiejszym komunikacie Gry.wp.pl.

Co prawda serwis nadal będzie istniał, ale… pojawiać się tam będą informacje, teksty, konkursy, materiały wideo oraz akcje dotyczące jedynie gier sieciowych, MMO oraz przeglądarkowych. Oznacza to, że Gry.wp.pl kończą z całościowym spojrzeniem na branżę i skupią się tylko na tym jednym poletku elektronicznej rozrywki.

Po drugie – podcast Nieczyste zagrywki przestaje istnieć. – W tym tygodniu pojawi się ostatni, dwieście dwudziesty ósmy odcinek – głosi wspomniany komunikat. W praktyce możemy zatem mówić o końcu Gry.wp.pl.

Co o tym sądzicie? Co jakiś czas pojawiają się przecież informacje, że konsole i gry sprzedają się jak świeże bułeczki, młodzież coraz więcej czasu spędza z padem w dłoni, a grono polskich graczy ciągle się rozrasta. Dlaczego duże serwisy nie radzą sobie zatem z działalnością – mają przecież dla kogo pisać. Może, że powinny inaczej wyglądać. Czego im brakuje?

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.