Overwatch – rusza trzeci sezon rywalizacji

Overwatch – rusza trzeci sezon rywalizacji
Newsy PC PS4 XOne

Gotowi na nowe wyzwania?

Trzeci sezon Rywalizacji właśnie się rozpoczął. Zanim jednak przyjdzie czas na zakasanie rękawów i rozegranie meczów klasyfikacyjnych mamy dla was garść informacji na temat najnowszych zmian, jakie zaszły w tym trybie gry.

Jeśli jesteście zapalonymi graczami w Overwatch, zapewne zauważyliście, że w zeszłym tygodniu – po zakończeniu sezonu 2 – Rywalizacja nie została całkowicie wyłączona. Zastąpiona została trybem Poza sezonem, który umożliwia graczom zabawę w ramach reguł znanych z Rywalizacji bez obaw o rangę umiejętności.

Dzięki temu zabiegowi gracze mogą na chwilę oderwać się od myśli o maksymalnej skuteczności i poeksperymentować z nowymi strategiami oraz kombinacjami bohaterów bez obaw o to, że po wszystkim wylądują w niższej kategorii. Z kolei gracze w kategoriach diamentowej, mistrzowskiej i arcymistrzowskiej mogą sobie zrobić tydzień przerwy i nie martwić się o utratę wypracowanego statusu.

Blizzard zakłada, że przerwy między sezonami będą trwały około siedem dni. Po ich upływie gracze będą musieli rozegrać mecze klasyfikacyjne na start w nowym sezonie.

Po wprowadzeniu gruntownych zmian dotyczących systemu rang umiejętności w sezonie 2, twórcy zauważyli znaczny wzrost liczebności w kategorii złotej i platynowej. Oznaczało to, że pewna grupa graczy była początkowo klasyfikowana ze znacznie zawyżoną rangą umiejętności i ranga ta była redukowana na przestrzeni kilku pierwszych meczów rozegranych w sezonie. Oznaczało to również, że poziom meczów w kategorii złotej i platynowej był bardzo nierówny.

Aby uporać się z powyższymi problemami, Blizzard wprowadził pewne drobne zmiany w systemie rang umiejętności. W rezultacie na początku sezonu 3 rangi umiejętności ulegną większemu rozproszeniu w poszczególnych kategoriach. Wielu graczy po rozegraniu meczów klasyfikacyjnych sezonu 3 zostanie sklasyfikowanych niżej niż mogli tego oczekiwać. Sytuacja powinna się jednak stopniowo ustabilizować w czasie trwania sezonu.

Teraz, kiedy zapoznaliście się z najnowszymi zmianami w Rywalizacji, możecie wystawić na próbę swoje umiejętności. Sezon 3 rozpoczął się już na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: Blizzard

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie