To już koniec Overwatch. Ostatnie chwile na zagranie w pierwszą część

Overwatch zaraz umrze. Mało czasu na zagranie przed debiutem
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Overwatch 2 zastąpi pierwszą część i to już niebawem, bo 4 października. W “jedynkę” będziemy mogli jednak grać nieco krócej, bo do 2 października.

Październik to niezwykle ważny moment dla wszystkich graczy Overwatch. Muszą oni przygotować się na uśmiercenie pierwszej części i zastąpienie jej kontynuacją. Przyznam szczerze, że w sieciową grę Blizzarda nabiłem chyba najwięcej godzin w historii mojej gamingowej przygody i trochę z niepokojem spoglądam w kierunku nauki nowych zasad w kontynuacji.

Blizzard już wcześniej wyjaśniał, że “dwójka” to w zasadzie aktualizacja. Oznacza to, że wraz z premierą gry, pierwsza część odejdzie do lamusa. Twórcy właśnie potwierdzili, że czas na granie w OW1 mamy do 2 października 2022 roku. Serwery zostaną wyłączone na jakieś 27 godzin, a już 4 października będziemy mogli wszyscy rozpocząć naszą przygodę z Overwatch 2. Nie oznacza, że posiadacze pierwowzoru będą musieli czekać na powrót serwerów, aby pobrać pliki z grą.

Damy obecnym graczom Overwatch możliwość pobrania Overwatch 2 trochę przed premierą, jeśli będą chcieli pobrać ją wcześniej. Jest też kilka rzeczy, o które będziemy prosić graczy, aby przygotowali się na OW2. Podzielimy się z graczami czymś w rodzaju listy kontrolnej, aby mogli bezproblemowo wejść do gry 4 października, gdy ją uruchomimy.

– wyjaśnia szef reklamy Jon Spector z Blizzard (za GamingBolt)

Twórcy jeszcze raz przypominają, że dla aktualnych graczy, będzie to w zasadzie aktualizacja. Cała reszta i tak będzie mogła pobrać grę zupełnie za darmo, gdy stanie się już dostępna. Na szczęście posiadacze “jedynki” mogą liczyć na kilka bonusów. Otrzymają darmową przepustkę pierwszego sezonu oraz postać Kiriko, która niedawno została zapowiedziana.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie