Overwatch otrzymuje nowego bohatera. To niebinarny Venture

Overwatch
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Już w przyszłym roku do gry Overwatch trafi nowy bohater. Postać będzie nosić imię Venture i będzie pierwszym charakterem niebinarnym w grze. Jest to tym samym uzupełnienie obsady LGBTQ+ w grze Blizzarda, jako że każda część akronimu będzie mieć już swojego przedstawiciela wśród grywalnych postaci.

Overwatch z nowym, niebinarnym bohaterem

W przyszłym roku do zestawu grywalnych postaci w Overwatch dołączy Venture. O płciowej tożsamości gracze dowiedzieli się przy pomocy Twittera (lub X), a konkretniej za sprawą odpowiedzi Any Martinez. Ta w przypadku gry zajmuje się technologią postaci i podzieliła się ze światem informacją o używanych przez Venture zaimkach — są to they/them:

Co ciekawe nie wiadomo, czy postać Venture będzie otwarcie niebinarna we wszystkich regionach gry. Jak zwraca uwagę serwis thegamer.com, w niektórych krajach te elementy lore gry zostały ograniczone. Wszystko przez obowiązujące tam przepisy dotyczące m.in. seksualności i niektórych orientacji.

Mimo wszystko Venture pojawi się w grze od Blizzarda już w przyszłym roku. Będzie to kolejna postać dodana do gry po tym, jak w jej szeregach zagościli m.in. Sojourn, Junker Queen, Kiriko, Ramattra czy choćby Illari. Jak oceniacie dotychczasowy wachlarz bohaterów? Choć od premiery minął rok, to gra nadal zyskuje coraz więcej zawartości.

Kontynuacja cenionej gry (obecnie jako jednolity tytuł) ukazała się na rynku 4 października 2022 roku. W produkcję zagracie na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz na Nintendo Switch.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie