Overwatch – nowa aktualizacja to Igrzyska Olimpijskie i rozgrywka jak z Rocket League

Overwatch – nowa aktualizacja to Igrzyska Olimpijskie i rozgrywka jak z Rocket League
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Specjalne atrakcje czekają na graczy!

Blizzard przygotował kilka ciekawych nowości w Overwatch związanych z Igrzyskami Olimpijskimi. Do gry została wprowadzona aktualizacja, która na pewno spodoba się fanom gry oraz sportowej rywalizacji.

Przez następne trzy tygodnie będziemy świętować atmosferę współzawodnictwa w sposób najwłaściwszy dla Overwatch. Możecie zdobyć specjalne sezonowe skrzynki z łupami, zebrać ponad 100 nowych przedmiotów ozdobnych i wybrać się na boisko ze znajomymi w naszej najnowszej Rozróbie: Futbolúcio – czytamy na oficjalnej stronie tytułu.

Zaplanowane atrakcje są już dostępne i można z nich skorzystać do 22 sierpnia. Co konkretnie przygotowano?

Nowe skrzynki, nowa zawartość

W trakcie trwającego wydarzenia wszystkie zdobyte lub kupione skrzynki z łupami będą miały nowy wygląd. W środku gracze będą mogli znaleźć wiele nowych przedmiotów ozdobnych upamiętniających igrzyska letnie wOverwatch, między innymi nawiązujące do ich tematyki graffiti, emotki, zwycięskie pozy, prezentacje zagrań, portrety graczy i naprawdę niezwykłe skórki. Choć przedmiotów tych nie będzie można kupić za kredyty, w każdej sezonowej skrzynce z łupami na pewno znajdzie się przynajmniej jeden przedmiot z kolekcji letnich igrzysk 2016 – tłumaczy Blizzard.

Przedmioty będziemy mogli zdobywać jedynie do 22 sierpnia włącznie, lecz pozostaną one przypisane do naszego konta na zawsze, czyli skorzystamy z nich również po zakończeniu olimpijskiego wydarzenia. Poniżej możecie zerknąć na skórki dla postaci:

Futbolúcio, czyli coś na wzór Rocket League

Jak czytamy na stronie Overwatch, jest to futurystyczna wersja piłki nożnej, w formule meczu 3 na 3 z udziałem waszego ulubionego, żonglującego nutami Brazylijczyka.

Drużyny zmierzą się na Stadionie Żab – położonym w samym sercu Rio de Janeiro. Dzięki trampolinom i ścianom zwiększającym szybkość arena dodatkowo wzmocni zdolności Lúcia. Gracze będą mogli zatem powalczyć o zwycięstwo uderzając w piłkę, ślizgając się, blokując, skacząc i tańcząc. Każdy mecz w Futbolúcio będzie trwał cztery minuty, a zwycięży drużyna, która zdobędzie w tym czasie najwięcej bramek.

W tej Rozróbie jego atak podstawowy będzie zastąpiony atakiem wręcz, dzięki czemu Lúcio będzie mógł uderzać w piłkę. Jest to idealny sposób na dryblowanie, wymijanie, podawanie i strzelanie na niewielkie odległości. Gdybyście chcieli przerzucić piłkę na drugi koniec boiska, będziecie mogli użyć alternatywnego trybu ataku Lúcia – potężnej fali dźwiękowej, która doskonale się do tego nadaje. W przeciwieństwie do innych trybów gry w Futbolúcio zwiększenie szybkości zdolnością Lúcia Przejście będzie działało tylko na niego (wzmocnienie tej zdolności Potencjometrem będzie działało jak zwykle). Natomiast Superzdolność Bariera Dźwiękowa będzie przyciągać piłkę do Lúcia z dowolnego miejsca na boisku – wyjaśnia producent gry.

Blizzard dodaje na koniec, że zamierza w przyszłości organizować podobne, specjalne wydarzenia w Overwatch, które dostarczą nam limitowane edycje przedmiotów w skrzynkach z łupami oraz nowe tryby gry. Szczegółów na ten temat niestety jeszcze nie ujawniono.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie