Gry takie jak Diablo, Call of Duty i Overwatch pojawią się w Xbox Game Pass

Xbox Game Pass ma nową grę! Bardzo dobrze przyjęte RPG
Newsy PC Xbox Series XOne

Microsoft w obszernym wpisie na swoim blogu komentuje przejęcie Activision Blizzard. Pojawiły się ciekawe wieści dla entuzjastów Xbox Game Pass.

Microsoft może mieć pewne problemy z przejęciem Activision Blizzard. Nie przeszkodziło to jednak firmie w skomentowaniu tego “zakupu” i objaśnieniu planów na przyszłość. A ta jawi się w bardzo zaskakujących barwach. Z pewnością fani Xbox, Microsoftu i gamingu na PC nie powinni niczym się martwić.

Xbox Game Pass cały czas się rozwija

Firma przede wszystkim wyjaśnia, że zależy jej zarówno na konsumentach, jak i twórcach gier wideo. Ci pierwsi powinni spodziewać się możliwości wyboru – platform, na jakich grają, gier, które odpalają i dostępności pozwalającej trafić do większej liczby graczy. Zdaniem Microsoftu, wybór jest także niezwykle ważny dla deweloperów. Większe zróżnicowanie różnych platform i sposobów wydawania gier powoduje różnorodność, która rodzi innowacje i pozwala tej branży się rozwijać.

No dobra, ale co z przyszłością? Okazuje się, że ta zapowiada się świetnie, szczególnie dla fanów Xbox Game Pass. Popularna usługa firmy rozwija się cały czas. Niedługo możemy liczyć na wielkie premiery od nowego nabytku – Activision Blizzard.

Usługi subskrypcyjne takie jak Game Pass sprawiają, że gry stają się bardziej przystępne i pomagają graczom z całego świata znaleźć kolejną ulubioną grę. Game Pass umożliwia twórcom udostępnienie większej liczby gier większej liczbie graczy, a nie mniejszej. Zamierzamy udostępnić w Game Pass uwielbianą bibliotekę gier Activision Blizzard – w tym Overwatch, Diablo i Call of Duty – oraz rozwijać te społeczności graczy. Dostarczając graczom jeszcze więcej wartości, mamy nadzieję na dalszy rozwój Game Pass, rozszerzając jego atrakcyjność na telefony komórkowe i wszelkie podłączone urządzenia.

– czytamy we wpisie Phila Spencera

Call of Duty czy Diablo może nieco zaskakiwać – to w końcu olbrzymie i popularne na całym świecie serie gier. Overwatch również cieszy się wielkim zainteresowaniem, ale obecność w XGP nie dziwi, w końcu “dwójka” dostępna ma być za darmo. Gigant z Redmond ma również nadzieję na dalszy rozwój pod kątem platform mobilnych. Na te ma ukazywać się nie tylko więcej gier, ale możemy spodziewać się rozbudowanego streamingu biblioteki XGP.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie