Overwatch – błąd w grze z piękną D.Va w roli głównej

Overwatch – błąd w grze z piękną D.Va w roli głównej
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Ponoć nie jest to wyjątkowa wizyta i błąd dotyczy również innych postaci.

Wczoraj opisaliśmy kilka nowości, które pojawiło się w Overwatch. Blizzard postanowił zrobić graczom niespodziankę, wprowadzając do gry atrakcje związane z Igrzyskami Olimpijskimi. Dostaliśmy przede wszystkim nowe skrzynki, w których pojawiły się wyjątkowe i limitowane przedmioty (szczegóły przypominamy poniżej), a oprócz tego zafundowano nam nowy tryb Futbolúcio, przypominający nieco Rocket League.

Jak sama nazwa trybu wskazuje, jest on związany z futbolem. Nie jest to jednak zwyczajna kopanina, lecz specjalna, futurystyczna wersja piłki nożnej, w formule meczu 3 na 3. Jeśli chcemy zagrać w Futbolúcio, możemy wcielić się jedynie w postać Lucio, co zostało automatycznie narzucone przez producenta. Zapomnijcie zatem o kopaniu (tutaj oczywiście za pomocą broni) wielkiej gały swoim ulubionym bohaterem. No chyba, że natraficie na błąd w grze. Jednemu z graczy udało się jakimś cudem przemycić do Futbolúcio innego bohatera. Jest nim, a właściwie nią, urocza D.Va, która pojawiła się na zielonej murawie. Żeby było jeszcze weselej, przez większość czasu D.Va nie może się ruszać i tylko na chwilkę udaje się jej pobiegać, by przy okazji trzasnąć gola. Sami zobaczcie tę akcję na poniższym materiale.

Autor filmiku – posługujący się pseudonimem BlameTheController – przypuszcza, że istnieje sposób, by na ułamek sekundy dostać się do ekranu wyboru postaci podczas ładowania trybu Futbolúcio. Zdają się to potwierdzać głosy graczy komentujących wideo, które mówią o kolejnych bohaterach widzianych w omawianym trybie. W innych meczach pojawił się ponoć Reinhardt i Hanzo. A Wy byliście świadkami takiego niecodziennego błędu w Overwatch?

Igrzyska Olimpijskie w Overwatch

Przez następne trzy tygodnie będziemy świętować atmosferę współzawodnictwa w sposób najwłaściwszy dla Overwatch. Możecie zdobyć specjalne sezonowe skrzynki z łupami, zebrać ponad 100 nowych przedmiotów ozdobnych i wybrać się na boisko ze znajomymi w naszej najnowszej Rozróbie: Futbolúcio – czytamy na oficjalnej stronie tytułu. Zaplanowane atrakcje są już dostępne i można z nich skorzystać do 22 sierpnia. Co konkretnie przygotowano?

Nowe skrzynki, nowa zawartość

W trakcie trwającego wydarzenia wszystkie zdobyte lub kupione skrzynki z łupami będą miały nowy wygląd. W środku gracze będą mogli znaleźć wiele nowych przedmiotów ozdobnych upamiętniających igrzyska letnie wOverwatch, między innymi nawiązujące do ich tematyki graffiti, emotki, zwycięskie pozy, prezentacje zagrań, portrety graczy i naprawdę niezwykłe skórki. Choć przedmiotów tych nie będzie można kupić za kredyty, w każdej sezonowej skrzynce z łupami na pewno znajdzie się przynajmniej jeden przedmiot z kolekcji letnich igrzysk 2016 – tłumaczy Blizzard.

Przedmioty będziemy mogli zdobywać jedynie do 22 sierpnia włącznie, lecz pozostaną one przypisane do naszego konta na zawsze, czyli skorzystamy z nich również po zakończeniu olimpijskiego wydarzenia. Poniżej możecie zerknąć na skórki dla postaci:

Futbolúcio, czyli coś na wzór Rocket League

Jak czytamy na stronie Overwatch, jest to futurystyczna wersja piłki nożnej, w formule meczu 3 na 3 z udziałem waszego ulubionego, żonglującego nutami Brazylijczyka.

Drużyny zmierzą się na Stadionie Żab – położonym w samym sercu Rio de Janeiro. Dzięki trampolinom i ścianom zwiększającym szybkość arena dodatkowo wzmocni zdolności Lúcia. Gracze będą mogli zatem powalczyć o zwycięstwo uderzając w piłkę, ślizgając się, blokując, skacząc i tańcząc. Każdy mecz w Futbolúcio będzie trwał cztery minuty, a zwycięży drużyna, która zdobędzie w tym czasie najwięcej bramek.

W tej Rozróbie jego atak podstawowy będzie zastąpiony atakiem wręcz, dzięki czemu Lúcio będzie mógł uderzać w piłkę. Jest to idealny sposób na dryblowanie, wymijanie, podawanie i strzelanie na niewielkie odległości. Gdybyście chcieli przerzucić piłkę na drugi koniec boiska, będziecie mogli użyć alternatywnego trybu ataku Lúcia – potężnej fali dźwiękowej, która doskonale się do tego nadaje. W przeciwieństwie do innych trybów gry w Futbolúcio zwiększenie szybkości zdolnością Lúcia Przejście będzie działało tylko na niego (wzmocnienie tej zdolności Potencjometrem będzie działało jak zwykle). Natomiast Superzdolność Bariera Dźwiękowa będzie przyciągać piłkę do Lúcia z dowolnego miejsca na boisku – wyjaśnia producent gry.

Blizzard dodaje na koniec, że zamierza w przyszłości organizować podobne, specjalne wydarzenia w Overwatch, które dostarczą nam limitowane edycje przedmiotów w skrzynkach z łupami oraz nowe tryby gry. Szczegółów na ten temat niestety jeszcze nie ujawniono.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie