Once Human wygląda jak “horrorowe” The Division. Świetny zwiastun zapowiada otwartą betę

Once Human wygląda jak The Division, gdyby było horrorem. Wkrótce beta
Newsy PC

Once Human to nowa gra multiplayer osadzona w otwartym świecie. Może i trochę czuć tu inspiracje The Division, ale niech Was to nie zwiedzie.

Akurat należę do osób, które w The Division grały naprawdę sporo. Klimat post-pandemicznego Nowego Jorku, nigdy niedokończonych Świąt Bożego Narodzenia czy po prostu sam pomysł na rozgrywkę bardzo przypadły mi do gustu. Dlatego też z wypiekami na twarzy czekam na jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Steam. Teraz jednak pojawiła się kolejna interesująca pozycja.

Once Human wygląda co najmniej ciekawie

Once Human to nowa gra multiplayer osadzona w otwartym świecie. Czytając jej opis, możemy łatwo skojarzyć inspiracje i znaleźć wiele podobnych do niej gier. Jasne, zarzuty o recyklingu pomysłów może i mają tu jakiś sens, ale przynajmniej twórcy usprawiedliwiają się naprawdę dobrym zwiastunem. Ten pokazuje również fragmenty rozgrywki. Jeśli mam być szczery, to wyraźne inspiracje wieloma innymi grami wcale mi nie przeszkadzają.

W Once Human wcielimy się w “metaludzi”, którzy muszą przetrwać w świecie po apokalipsie. Zwierzęta, rośliny, a nawet inni ludzie zostali opanowani przez tajemniczą istotę zwaną “Stardust”. Co ciekawe, jako wspomnieni “metaludzie”, możemy zrobić użytek z właściwości tajemniczego przybysza. Z tego względu można spodziewać się różnych umiejętności. Sama rozgrywka opierać się będzie na dwóch filarach.

Po pierwsze – eksploracja i walka. Klasycznie już dla gier mających motywy survivalowe, będziemy eksplorować świat gry, zdobywać pożywienie, wyposażenie oraz inne środki przetrwania. W międzyczasie wdamy się w wymiany ognia z różnego rodzaju zombie, mutantami czy dziwacznymi kosmitami, z których niektórzy będą bossami. Nie obejdzie się też bez ludzkich przeciwników. Wszystko to, rzecz jasna, solo albo w drużynie. Z drugiej strony będziemy mogli budować nasze siedlisko i cały czas je ulepszać. Klasyka, która kojarzy się m.in. z Fallout 76. Warto dodać, że twórcy przygotowali ponad 100 planów broni i bardzo wiele możliwości ich ulepszania. Otwarta beta na PC już 6 stycznia. Gra dostała już stronę na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: