0 komentarzy

Okładka Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – kolejny policzek wymierzony Kojimie

Afery między Konami a Hideo Kojimą ciąg dalszy. Tym razem chodzi o okładkę nadchodzącego Metal Geara.

Ślady działalności Kojimy Konami usuwa już systematycznie od jakiegoś czasu – główne pozbywając się jego nazwiska z grafik promocyjnych gry. Tym razem poszło o krok dalej i pozbyli się go z oficjalnej okładki, która zagości na półkach sklepowych już 1 września 2015.

Do dziś nie wiadomo, czy mamy do czynienia z fatalnym nieporozumieniem, czy z drastyczną różnicą zdań, ale fakt pozostaje faktem – Hideo Kojima, po niemal trzydziestu latach pracy w firmie i wygenerowaniu dla niej monstrualnych zysków, zostaje z niej nie tylko wyrzucony, ale też odrzucono całą jego pracę i serce włożone w serię Metal Gear Solid.

Ile jeszcze batów zostanie wymierzonych Kojimie, zanim zniknie z historii Konami na dobre? Ostatnio zresztą o jednym pisaliśmy. Całe szczęście, że Japończyk ma za sobą wierne grono swoich fanów, którzy bojkotują akcje Konami dopisując w komentarzach pod każdym ich postem #AHideoKojimaGame – gdyż ten właśnie napis ze wszystkich grafik znika.

Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentują się okładki, stara i nowa:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się