“MGS V: The Phantom Pain arcydziełem. Studio rozwiązane”

Podobno Kojima Productions stworzyło arcydzieło. A potem zostało rozwiązane.

Japoński aktor głosowy Akio Otsuka, podkładający w serii głos Snake’om, zdaje się potwierdzać na Twitterze plotki o przykrym losie studia Kojima Productions, odpowiedzialnego za tworzenie najnowszej odsłony. Serwis Gematsu przetłumaczył jego pożegnalny post.


Jak mówi: Kojima Productions zostało zmuszone do rozwiązania, ale praca zespołu, w którą został włożony ogromny wysiłek, jest niemalże skończona.

Akio nie omieszkał też dodać, że The Phantom Pain ma być magnum opus studia, a sam Metal Gear Solid, choć się żegnają, będzie trwał wiecznie. Trudno się z tymi stwierdzeniami nie zgodzić – MGS zdążył już zapisać się w historii gier komputerowych złotymi zgłoskami, a po pokazywanych przez parę ostatnich miesięcy fragmentach gameplayu nikt nie ma chyba wąpliwości, że “piątka” ma szansę być mocnym kandydatem do gry roku.

Konami jeszcze nie potwierdziło oficjalnie, czy Kojima Productions rzeczywiście przestało działać. Jeśli pojawią się jakieś informacje w tej sprawie, na pewno o tym napiszemy.

Fanom MGS pozostaje natomiast tylko czekać do 1 września, kiedy to MGS V wyląduje na PS4 i XOne. Premiera w wersji PC ujrzy światło dzienne dopiero 15 września.

18 Shares
Share18
+1
Tweet