Premiera Silent Hill 2 Remake w tym roku? Ta plotka was zaskoczy

Silent Hill 2 Remake
Newsy PC PS5

Silent Hill 2 Remake przygotowywany przez polskie studio Bloober Team jest wyczekiwany przez miliony graczy na całym świecie. Nie tak dawno losy produkcji poddawaliśmy pod wątpliwość, a teraz mamy chyba całkiem dobre wieści. Całkiem możliwe, że gra wyjdzie na rynek jeszcze w tym roku. Czy premiera w 2024 jest w ogóle możliwa? Cóż, na ten moment wydaje się to być dość prawdopodobnym scenariuszem.

Silent Hill 2 Remake – kiedy premiera gry od Bloober Team?

Pamiętacie, jak jeszcze niedawno deweloperzy remake’u Silent Hill 2 musieli tłumaczyć się z opieszałości wydawcy na temat promowania gry? Sprawa dość szybko została wyjaśniona, a nam pozostało czekać na premierę. Choć wcale nie było to łatwe, bo sprawa wzbudziła wśród graczy masę niepewności. Na całe szczęście, tym razem wieści (a w zasadzie plotka) jest znacznie bardziej sympatyczna. Chodzi bowiem o premierę gry.

Ta nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, choć pewne znaki na niebie i ziemi sugerują, że może wydarzyć się… nawet w tym roku. Zaskoczeni? Takie zdanie ma jeden z insiderów, który podpisuje się nickiem Silknight. Przyznał on niedawno, że gra jest już gotowa — a sami twórcy z polskiego studia nie mają wpływu na premierę tytułu. Ta decyzja należy wyłącznie do Konami, które z jakiegoś powodu jeszcze daty wydania nie ogłosiło.

Insider dodał również, że jego zdaniem produkcja może zostać wydana w tym roku, w okolicach ostatniego kwartału. Czyżby czekała nas opowieść w iście mrocznej i zimowej aurze za oknem?

Równie ciekawie wieści płyną do nas z Meksyku. To właśnie tam jeden z internetowych sklepów dodał drugą odsłonę serii do swojej oferty. W sklepie znaleziono kartę produktu, który opatrzono datą premiery. Ta wskazuje na 30 maja 2024 roku. Jest to jednak mało prawdopodobne, aby gra ukazała się pod koniec wiosny. Data najpewniej jest placeholderem i zmieni się wraz z oficjalnym ogłoszeniem premiery przez Konami.

I co o tym myślicie? Skoro gra jest już gotowa, to naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli zagrać jeszcze w tym roku – choć wszystko zależy od wydawcy…

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie