Oddziały SWAT wkraczają do domu gracza w Counter Strike’a!

Wszystko zostało nagrane na żywo.

Swatting to coraz częstsze zjawisko wśród graczy Stanów Zjednoczonych. Jakiś czas temu pisaliśmy o sfrustrowanym nastolatku, który nasłał uzbrojone oddziały funkcjonariuszy pod dom osoby, która dokopała mu podczas online’owego starcia w Call of Duty.


Teraz ofiarą głupiego dowcipu stał się Jordan Kootra Mathewson – założyciel kanału The Creatures w serwisie YouTube. Kiedy chłopak grał w Counter-Strike: Global Offensive, do jego pokoju wkroczyli uzbrojeni w długą broń panowie ze SWAT. Mathewson był właśnie podczas transmisji na żywo, więc cała akcja została uchwycona jego kamerką. Zobaczcie materiał poniżej!

Rzecznik policji tłumaczył po całym zajściu stacji 7 News Denver, że funkcjonariusze otrzymali telefon rzekomo od samego Mathewsona, który twierdził, że zastrzelił dwie osoby i wziął zakładników, grożąc, że pozbawi ich życia. Po przeszukaniu mieszkania chłopaka policjanci nic nie znaleźli. – Jeśli śledztwo wykaże, że telefon był zwykłym oszustwem, będziemy ścigać sprawców z całą surowością prawa – zaznaczył rzecznik.

Co grozi za tzw. swatting, czyli głupi żart polegający na wezwaniu pod adres ofiary oddziałów SWAT? Kalifornijskie prawo przewiduje dla oszustów rok więzienia oraz zwrot pieniędzy za nieuzasadnione wezwanie służb specjalnych.

Jordan Kootra Mathewson vs. oddział SWAT

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

47 Shares
Share47
+1
Tweet