Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Oddworld: Soulstorm – premiera opóźniona, pokazano trailer

W najnowszą część kultowej platformówki nie zagramy w tym roku – debiut Soulstorm przesunięto o kilka miesięcy. Na pocieszenie twórcy mają dla fanów świeży materiał z gry.

Zgodnie z najnowszymi wiadomościami, produkcja wyląduje na półkach sklepowych wiosną 2021, a nie, tak jak planowano wcześniej, w 2020. Prezes Oddworld Inhabitants Lorne Lanning poinformował na profilu serii na Twitterze, że historia i poziomy są już gotowe, ale dodatkowy czas jest potrzebny na naprawienie błędów, zbalansowanie i ogólne doszlifowanie nowej odsłony.

Fani nie zostali jednak z pustymi rękami: podczas The Game Awards zaprezentowano świeży trailer z wersji gry na konsole Sony. Tytuł prezentuje się naprawdę nieźle.

Początki Oddworld sięgają roku 1997. Soulstorm ma kontynuować wątki poruszane w poprzednich produkcjach z cyklu, takie jak konsumpcjonizm, kapitalizm i zagadnienia związane z ochroną środowiska. Jednocześnie gra opowie zupełnie nową historię.

Fabuła zacznie się tam, gdzie kończy się Oddworld: New ,n’ Tasty, czyli remake pierwszej części. Gracz ponownie wcieli się w Mudokona Abe’a. Wyswobodzona z rąk Glukkonów ekipa trafi na pustynię; protagoniści wejdą w posiadanie pewnego tajemniczego trunku, który mocno oddziałuje na percepcję i wolną wolę.

Oddworld: Soulstorm zadebiutuje na PC, PS4 i PS5. Jeśli chodzi o wersję na pecety, to póki co gra będzie dostępna wyłącznie poprzez Epic Games Store. Nie wiadomo jeszcze, po jakim czasie Soulstorm pojawi się na GOG.com czy Steamie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się