Oddworld: Soulstorm gameplay

Oddworld: Soulstorm – znamy wymagania, pokazano cztery filmy z rozgrywką

0 komentarzy

Premiera kolejnej części przygód dzielnego Mukodona już za kilka dni. Twórcy z Oddworld Inhabitants wyjawili, jakie pecety udźwigną ich produkcję – i przy okazji opublikowali garść wideo z gameplayem.

Fani Oddworld od dłuższego czasu oczekują kolejnej odsłony cyklu, którego początki sięgają 1997. Soulstorm zostało zapowiedziane w 2016. Tytuł miał zadebiutować już rok później, jednak ostatecznie jego premiera została przełożona na wiosnę 2021. Wiemy już na pewno, że gra ukaże się 6 kwietnia, trafiając zarówno na pecety, jak i konsole Sony poprzedniej i obecnej generacji. W przypadku PS5 tytuł będzie do odebrania za darmo na premierę, jeśli jesteśmy abonentami PS Plus.

Gracze pecetowi z pewnością oczekują informacji o wymaganiach sprzętowych przygodówki. Oddworld Inhabitants właśnie je opublikowało. Podobnie jak ma to miejsce zazwyczaj, ujawniono dwie konfiguracje: minimalną i zalecaną.

Wymagania minimalne:
Procesor: Intel Quad Core 1.7 Ghz
Grafika: nVidia GTX 670 (lub zamiennik)
Pamięć RAM: 8 GB
System operacyjny: Windows 7


Wymagania zalecane:
Procesor: Intel Quad Core 2.3 Ghz
Grafika: nVidia GTX 970 (lub zamiennik)
Pamięć RAM: 16 GB
System operacyjny: Windows 10

Póki co gra będzie dostępna wyłącznie w Epic Games Store. Nie wiadomo, po jakim czasie Soulstorm zagości na innych platformach, ale prawdopodobnie nastąpi to po roku od premiery.

Oddworld: Soulstorm – nowe gameplaye

Oprócz tego twórcy puścili w obieg parę świeżutkich materiałów wideo z Soulstorm. Filmiki dają szybki wgląd w podstawowe mechanizmy przygodówki, takie jak wydawanie poleceń Mukodonom, zbieranie przedmiotów, crafting i skradanie się. A ponadto nie trzeba patrzeć długo, by zauważyć, że tytuł wygląda bardzo ładnie.

Fabuła najnowszej odsłony cyklu zacznie się tam, gdzie kończy się Oddworld: New ,n' Tasty, czyli remake pierwszej części. Ponownie będziemy musieli ocalić swoich pobratymców, co uczynimy, rozwiązując zagadki i omijając niebezpieczne pułapki. Tym razem ekipa Abe wyswobodzi się z rąk Glukkonów i trafi na pustynię; w pewnym momencie protagoniści wejdą w posiadanie pewnego tajemniczego trunku, który mocno będzie oddziaływał na percepcję i wolną wolę.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się